Військові отримали створений волонтерами дрон

дрон

79-а аеромобільна бригада, що дислокується в Миколаєві, у п'ятницю отримала перший дрон із серії безпілотників, які створює група ентузіастів для армії.

Тестування літального апарату відбулося на центральній площі міста.

Після деякого вдосконалення модель була передана військовим.

Волонтер Михайло Думяк розповів, що ідея створення безпілотника виникла після того, як його друг Володимир Лайдьонов повернувся з зони бойових дій на Донбасі, де волонтери подарували військовим безпілотник. Той дрон виявився занадто громіздким, але принцип дії можна було застосувати до нової моделі.

Image caption У Миколаєві випробували надійність літального апарата

Цим і зайнявся Володмир Лайдьонов з однодумцями. Збір коштів організували через Facebook.

Сам пан Лайдьонов – кадровий спецназівець сержант збройних сил України - каже, що "схиблений" на електроніці.

Він пояснює, що створена машина - не зовсім безпіолтник, а авіамодель U-коптер, до якої можна пристосувати відеокамеру для ведення розвідки.

Її зручно відправляти, наприклад, попереду військової колони, щоб не натрапити на засідку противника та уникнути людських жертв.

Найкращий у своєму класі

Головний конструктор моделі мешкає в Одесі, кажуть військові, але детальнішу інформацію про нього не повідомляють, посилаючись на військову таємницю.

Літальний апарат, вартість якого близько 1,5 тисячі доларів, може перебувати в повітрі 10-25 хвилин на висоті до одного кілометра і розвивати швидкість до 60 кілометрів на годину.

Image caption Дрон може перебувати в повітрі 10-25 хвилин і підійматися на висоту до одного кілометра

Основною перевагою свого творіння волонтери вважають мобільність.

За їхніми словами, вони шукали раму, яка буде зручною у перевезенні, використанні та зберіганні. Цей апарат - найкращий у своєму класі, зокрема в плані співвідношення вантажопідйомності і ефективності використання електроенергії, а також стабільності польоту, кажуть волонтери.

Заступник командира першого десантного батальйону 79-ї окремої аеромобільної бригади по роботі з особовим складом, майор Ярослав Калашник повідомив, що під час боїв у донецькому аеропорту завдяки таким апаратам вдалося знищити не одну одиницю техніки, а також зберегти багато життів українських солдатів.