Папа Франциск попросив миру для України, Сирії та Іраку

Папа Франциск Копирайт изображения Getty

Папа Римський Франциск у виступі перед вірянами з балкона собору Святого Петра у Ватикані привітав католиків усього світу зі святом Великодня.

У посланні й благословенні до пастви Urbi et Orbi ("Місту і Світу") понтифік приділив особливу увагу ситуації в Україні, у Сирії та Іраку. Він також висловив надію, що досягнута в Лозанні угода про ядерну програму Ірану стане кроком до більш безпечного і братнього світу.

На прикрашеній квітами площі Святого Петра зібралося багато людей. Вони прийшли сюди, попри сильний дощ, який зранку не вщухає в Римі.

"Насамперед просимо миру для Сирії та Іраку, щоб припинився гуркіт зброї і відновилися хороші стосунки між різними групами, які населяють ці країни", - сказав понтифік, додавши, що міжнародна спільнота не має залишатися інертною перед "величезною гуманітарною трагедією в цих країнах і драмою багатьох біженців ".

"Воскресіння Господнє, принеси світло в кохану Україну, особливо тим, хто постраждав від конфлікту в останні місяці. Допоможи країні знайти мир і надію завдяки зусиллям всіх зацікавлених сторін", - сказав Папа.

Копирайт изображения AFP
Image caption Попри дощ, на площі Святого Петра зібралося багато людей
Копирайт изображения Reuters

"Крок до безпечнішого світу"

Папа Римський також помолився за мир в Лівії, Ємені та на Святій Землі, висловивши надію на відновлення мирного переговорного процесу між ізраїльтянами і палестинцями.

Крім того, Франциск попросив Ісуса дарувати мир Нігерії, Південному Судану, регіонам Судану і Демократичної Республіки Конго.

Понтифік також помолився за жертв нещодавньої трагедії в університеті кенійського міста Гарісса, за всіх чоловіків і жінок, що перебувають у рабстві, за іммігрантів, ув'язнених, бідних, хворих і дітей, які страждають від насильства.

"Водночас з надією довіряємо Господу досягнуту цими днями в Лозанні угоду, аби вона стала остаточним кроком до більш безпечного і братнього світу", - сказав понтифік.

На завершення пасхального послання Франциск відпустив гріхи присутнім на площі Святого Петра у Ватикані, а також всім тим, хто дивився чи слухав трансляцію пасхальної меси по телебаченню, радіо чи через інтернет.

Перед початком урочистої меси Папа привітав вірян зі святом, зробивши запис у своєму мікроблозі в Twitter.

Новини на цю ж тему