Кандидат на голову Антикорупційного бюро не пройшов спецперевірку

Бюро Копирайт изображения UNIAN
Image caption Віктор Мусіяка, Джованні Кесслер та Євген Захаров (зліва направо) на засіданні конкурсної комісії

Один з чотирьох кандидатів на посаду голови НАБ Яків Варічев не пройшов спецперевірку, тому комісія у вівторок визначить претендентів для подання президенту з решти трьох.

Про це ВВС Україна повідомив секретар конкурсної комісії Євген Захаров.

Спеціальну перевірку проводили у адміністрації президента, залучаючи фіскальну службу, МВС та СБУ.

7 квітня конкурсна комісія на своєму зібранні має ухвалити рішення про направлення двох чи трьох кандидатів президенту, аби він обрав з них голову НАБ.

Проблеми з деклараціями

Співрозмовник ВВС Україна в адміністрації президента напередодні розповів, що найбільші питання до кандидатів виникали щодо їхніх декларацій про доходи, де "вказані смішні суми доходів".

"Один з чотирьох кандидатів на посаду голови НАБ не пройшов спеціальну перевірку. Як мені повідомляли, це пан Варічев, але документів я ще не бачив", - заявив ВВС Україна Євген Захаров.

Він наголосив, що спеціальна перевірка стосувалась тільки відповідності поданих кандидатом даних реальному стану речей, а тому не чекав, що хтось може її не пройти.

У п’ятницю пан Захаров написав у Facebook, що дані перевірки щодо одного кандидата, який не пройшов перевірку, засекречені СБУ.

"Мені вже пообіцяли ознайомити з аргументацією", - додав пан Захаров.

"Складається враження, що в АП хочуть нового конкурсу й не хочуть жодного з нинішніх кандидатів", - вважає Євген Захаров.

За його словами, комісія завтра, скоріше за все, обере двох кандидатів і передасть їх на розгляд президенту.

Співрозмовник ВВС Україна в АП запевнив, що ініціювати новий конкурс там наразі не планують й дуже скоро "ми отримаємо керівника бюро".

В АП ж увесь цей час, за словами співрозмовника, готували структури та основу для швидкого запуску роботи бюро.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Давід Саквалерідзе не став головою НАБ через незнання державної мови, проте займається реформою прокуратури

Після рішення конкурсної комісії президент матиме 10 днів для затвердження голови.

Претенденти

Із 170 претендентів комісія обрала чотирьох кандидатів, які передала на перевірку до АП.

Найбільше голосів членів комісії - сім - набрав Віктор Чумак, депутат Ради від "Блоку Петра Порошенка" й заступник голови комітету з боротьби із корупцією.

Другим став Артем Ситник. Йому 35 років, він працював слідчим прокуратури у Кіровограді, потім у Київській області. В 2011 році пішов зі служби й працює адвокатом.

Третій претендент, який не пройшов перевірку – Яків Варічев. Пан Варічев працює адвокатом, а раніше був слідчим. Починав роботу слідчим в Єнакієвому Донецької області ще при СРСР, потім його забрали у Москву слідчим з особливо важливих справ генпрокуратури СРСР.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі для роботи в НАБ мав відмовитись від грузинського громадянства. Президент призначив його головою дорадчої ради реформ

Він розслідував корупційні справи у Середній Азії та Азербайджані. Після розпаду Союзу пан Варічев повернувся до України, але через хворобу дитини переїхав до Іспанії. Двоє його дітей зараз там працюють адвокатами й є громадянами Іспанії, але він повернувся до України.

Четвертий претендент – Микола Сірий, адвокат, старший науковий співробітник Інституту держави та права імені Корецького.

Претенденти на посаду глави бюро з числа іноземців не пройшли відбір через відсутність громадянства, незнання державної мови або поважний вік.

Серед них були колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі, колишній заступник генпрокурора Грузії Давід Сакварелідзе та діаспорянин зі США, помічник федерального прокурора Богдан Вітвицький.

Новини на цю ж тему