СБУ: сервери реєстратора доменів NIC.UA віддадуть за два місяці

СБУ Копирайт изображения unian
Image caption У СБУ кажуть, що вилучені сервери повернуть через два місяці, а поки радять звертатися до слідчих для копіювання даних

Служба безпеки України утримуватиме у себе вилучені сервери доменних реєстраторів NIC.UA та "Сервіс Онлайн" протягом наступних двох місяців. Про це на брифінгу повідомив радник СБУ Маркіян Лубківський.

СБУ неодноразово зверталася до керівництва двох компаній із проханням закрити сайти, що "займаються антиукраїнською пропагандою", проте реєстратори відмовилися йти на співпрацю, твердить пан Лубківський.

"Декілька разів зверталися, у нас є документи. Просили: от-такі й такі сайти відключіть, бо вони займаються антиукраїнською пропагандою, стоять на стороні ворога. До нас не прислухалися, нам відповіли, що зроблять це виключно за рішенням суду. Ми домоглися рішення суду і вилучили обладнання", - розповів пан Лубківський.

Сервери NIC.UA та "Сервіс Онлайн" спецслужби вилучили напередодні.

"Службою безпеки України у ході виконання завдань з протидії проявам терористичного характеру припинено функціонування низки інтернет-сайтів, що використовувались для проведення акцій інформаційної агресії з боку Російської Федерації, - написав пан Лубківський тоді у Facebook. - Зазначені інформаційні ресурси були зареєстровані та функціонували за технічною підтримкою афілійованих українських товариств - NIC.UA та "Сервіс Онлайн".

Клієнти і "сепаратисти"

Як заявив співвласник та CEO NIC.UA Андрій Хветкевич, сервери, згідно з рішенням суду, вирішили "зняти" через чотири "сепаратистські" сайти, домени яких зареєстровані через цю компанію.

За його словами, три з вказаних доменів компанія не обслуговує, ще один був заблокований самим хостером ще в січні цього року.

Пан Хветкевич зазначив, що NIC.UA раніше самостійно виявляла і блокувала "сайти сепаратистів".

"Ми регулярно блокували сайти сепаратистів. Цього разу СБУ вирішила "наїхати" так, як робили при Януковичі. Свавілля", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

"Ось тільки не працюють сайти клієнтів, а сепаратисти продовжують працювати", - додав він.

За його даними, компанія обслуговує більше 150 тисяч клієнтів, з них близько 50 тисяч є клієнтами хостингу. При цьому слідчі вилучили тільки хостинг-сервери, а сервери, що обслуговують домени, продовжують працювати.

За словами пана Хветкевича, компанія не може відновити роботу хостингу, доки не отримає вилучене обладнання.

У СБУ клієнтам компаній, що постраждали від вилучення серверів, порадили звертатися до слідства, аби скопіювати свої дані та відновити сайти.

Пан Лубківський запевнив, що за два місяці СБУ поверне сервери власникам.

Новини на цю ж тему