Рада визнала УПА борцями за незалежність України

УПА Копирайт изображения AFP
Image caption Після низки невдалих спроб парламент визнав бійців УПА борцями за незалежність України

Верховна Рада ухвалила чотири закони, які стосуються засудження комуністичного режиму, відкриття архівів радянський спецслужб та визнали УПА й інші організації борцями за незалежність України.

У парламенті ці закони назвали "декомунізаційним пакетом".

Після набуття чинності законів мають знести пам'ятники комуністичним діячам, відкрити архіви усіх каральних органів СРСР та заборонити радянську символіку.

Визнання УПА

У законі про правовий статус борців за незалежність України серед інших організацій вказані ОУН та УПА.

Автором закону є син командира УПА Романа Шухевича Юрій Шухевич.

Закон надає спеціальний статус усім військовим та підпільним українським організаціям ХХ століття, які боролись за незалежність країни.

В законі вказали перелік організацій, які визнаються таким, що боролись за незалежність України, і серед них є Організація українських націоналістів та Українська повстанська армія.

Україна надає соціальні гарантії та пільги усім учасникам боротьби за незалежність у ХХ столітті.

Щоправда, які саме їм пільги надаються, у законі не прописано.

Публічне заперечення правомірності боротьби за незалежність України у XX столітті визнається наругою над пам’яттю борців, "приниженням гідності Українського народу і є протиправним".

У цьому ж законі окремо вказано, що документи радянських репресивних органів, які стосуються учасників визвольних змагань, мають бути негайно розсекречені.

Попередня спроба визнання УПА борцями за незалежність України 14 жовтня 2014 року закінчилась бійкою біля Верховної Ради.

Новини на цю ж тему