Гілларі Клінтон знову піде у президенти

Клінтон Копирайт изображения Reuters
Image caption Гілларі Клінтон повертається на арену політичних змагань

Колишній держсекретар США Гілларі Клінтон у неділю має оголосити про свій намір висуватися на посаду президента США у 2016 році - про це повідомила низка американських ЗМІ.

Як очікують, пані Клінтон зробить оголошення у соціальних медіа. Також Гілларі Клінтон має випустити відео, в якому викладе теми її кампанії.

Згодом 67-річна кандидатка відбуде до Айови та Нью-Гемпширу, де відбудуться ранні праймеріз у рамках передвиборчої кампанії.

Колишня перша леді вже намагалася здобути найвищу посаду у Сполучених Штатах у 2008 році, зараз її також вважають серйозним претендентом на висунення кандидатом у президенти від Демократичної партії.

Барак Обама, якому вона програла президентські праймеріз, призначив її держсекретарем - на тій посаді вона працювала до 2013 року.

Окрім політичної активності під час двох каденцій свого чоловіка - Білла Клінтона - екс-перша леді також кілька років пропрацювала у Сенаті.

Із Гілларі Клінтон пов'язаний скандал, під час якого її розкритикували за використання приватної електронної скриньки для ведення офіційних справ на посаді держсекретаря. Лунали також звинувачення у тому, що підлеглі пані Клінтон вирішували, які саме листи передавати до державних архівів.

Політичні династії

Про свої наміри позмагатися у кампанії вже також офіційно оголосили двоє основних кандидатів від республіканців - Тед Крус і Ренд Пол.

Але, як очікують, буде ще багато інших кандидатів, у тому числі колишній губернатор Флориди Джеб Буш, чиї батько і брат були президентами США.

Ще одне президентське протистояння між Клінтонами та Бушами - як вже було у 1992 році - може відродити дебати про впливові політичні династії у США.

На полі демократів, як виглядає, значно менше можливих гравців, ніж у республіканців, але суперниками пані Клінтон можуть стати колишній губернатор штату Меріленд Мартін О'Меллі і, можливо, віце-президент Джо Байден.

Окрім того, багато хто із лівого крила партії закликає долучитися до виборів сенаторку від Массачусетса Елізабет Уоррен.

Новини на цю ж тему