Виконання Мінських угод Росією могло б вирішити конфлікт на Донбасі - Яценюк

Яценюк

Вирішення конфлікту на Донбасі залежить від того, як Росія виконуватиме Мінські угоди, - заявив в інтерв’ю програмі "Події тижня" на ТРК "Україна" прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Як треба вирішити конфлікт? Володимиру Путіну треба взяти документ, який називається Мінські угоди, прочитати і виконати все, що там написано", - заявив пан Яценюк.

"Перше – забрати своїх бандитів. Друге - вивести війська. Третє - ми готові до того, щоби мати дискусію виключно з легітимно обраними органами влади в Донецьку і Луганську. Давайте проведемо прозорі й демократичні вибори. Але вибори демократичні – це не тоді, коли стоять російські бандити і солдати з автоматами Калашникова на кожній виборчій дільниці. Далі - відновлення контролю над кордоном, відновлення економічного життя", - заявив український прем'єр.

Водночас пан Яценюк вважає такий варіант розвитку подій малоймовірним:

"Я дуже хочу, щоб він відбувся. Тільки Путін не хоче, щоб він відбувся – відбувається ескалація сил, нагнітання техніки, постійні поставки зброї, постійні погрози".

Арсеній Яценюк також твердить, що "у Путіна є декілька планів дестабілізації" ситуації в Україні. А тому перед українською владою стоїть завдання максимально забезпечити безпеку громадян, особливо із наближенням травневих свят:

"Безпека громадян, боротьба з тероризмом і уникнення провокацій – це завдання, які зараз стоять перед травневими святами".