Лавров: Києву треба відмовитися від "упертості" щодо українізації

Лавров Копирайт изображения Getty

Для того, щоб зберегти Україну стабільною, Києву треба відмовитися від "упертості" щодо унітарності та українізації країни, вважає міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Про це він заявив в інтерв'ю трьом російським радіостанціям.

Міністр також відзначив, що Москва не бачить сенсу в миротворчих силах ООН в Україні.

Пан Лавров також прокоментував питання зовнішніх загроз Росії.

"Упертість"

"Для того, щоб зберегти країну стабільною, щоб зберегти її дружньою - і щодо нас, і щодо Європи, - у жодному разі не можна її роздирати на частини", - заявив міністр.

"А для цього потрібно відмовитися від упертості щодо обов'язкового збереження України унітарною, про що заявляють і президент Порошенко, і міністри уряду, відмовитися від того, що вони називають українізацією", - додав він.

За його словами, Росія домагалася мінських угод, щоб країна залишалася єдиною і "не було спроб загнати всіх в прокрустове ложе ... націоналістичної ідеології".

"В наших інтересах не розтягувати Україну, в наших інтересах зберегти її нейтральною, насамперед нейтральною у військово-політичному сенсі, тому що її розкол означає тільки одне - що з західного боку негайно будуть спроби зробити Україну антиросійською", - заявив пан Лавров.

"Ми хочемо бачити її єдиною, але для того, щоб вона була єдиною, вони (Київ. - Ред.) повинні виконати свої зобов'язання із децентралізації та конституційної реформи", - підсумував він.

Згодом міністр також негативно висловився про ідею Києва щодо розміщення в Україні миротворців ООН.

"Усе, що зараз пропонує Київ, ніби спеціально спрямоване на те, щоб розколоти країну, і ДНР та ЛНР або придушити, або взагалі викинути зі складу української держави", - сказав він про цю ініціативу.

"Адже розміщення миротворчих сил ООН означає, що треба будувати бліндажі, рити окопи. Це буде фізичне розрізання країни на частини. Я не знаю, навіщо це треба", - цитує міністра ТАСС.

Натомість Україна та Захід звинувачують Росію в дестабілізації ситуації на сході, а також у прямій допомозі озброєним прихильникам так званих ДНР та ЛНР, що Москва, своєю чергою, спростовує.

17 березня Верховна Рада схвалила звернення до Євросоюзу і ООН щодо розгортання в Україні міжнародної операції.

У пояснювальній записці до законопроекту йшлося про те, що розгортання міжнародної миротворчої місії "сприятиме політичному врегулюванню та якнайшвидшій нормалізації ситуації, що склалася на території окремих районів Донецької та Луганської областей" та дозволить забезпечити ефективне втілення мінських домовленостей.

Загроза ПРО

Сергій Лавров також заявив, що єдиною загрозою для країни сьогодні є розміщення елементів американської системи ПРО як на схід, так і на захід від російських кордонів.

"Я не бачу загроз з боку Китаю, взагалі з боку Сходу загроз не бачу, окрім однієї: протиракетної оборони, яка є глобальною системою США, і яка створюється і на території США, і на європейському театрі, і на театрі Північно-Східної Азії", - сказав він.

Міністр також зазначив, що Росія пов'язувала з нинішнім президентом США Бараком Обамою багато надій, але вони не до кінця виправдалися.

Головним ворогом Росії на даний момент пан Лавров вважає угруповання "Ісламська держава".

Лукашенко і 9 травня

Міністр також прокоментував той факт, що президент Білорусі Олександр Лукашенко не візьме участі в параді 9 травня в Москві.

"Підрозділи білоруських військових візьмуть участь у параді 9 травня, тому можна не переживати", - сказав він.

Він нагадав, що пан Лукашенко буде в Москві 8 травня, візьме участь у низці заходів, запланованих на цей день, а потім поїде приймати парад в Білорусі.

Пан Лавров також повідомив, що не відчуває політичної вмотивованості у цьому рішенні президента Білорусі.

Новини на цю ж тему