Керрі зустрівся з Путіним у Сочі

Зустріч Джона Керрі та Володимира Путіна Копирайт изображения AFP
Image caption Посол США у Росії Джон Теффт під час рукостискання політиків

Лідер Росії і держсекретар США Джон Керрі зустрілись у президентській резиденції у Сочі. Це перший візит пана Керрі до Росії від початку конфлікту в Україні.

Очікується, що політики обговорять низку міжнародних проблем, у тому числі ситуацію в Україні, Ірані та Сирії.

"Ця поїздка - частина наших постійних зусиль для підтримки прямого зв'язку з високопоставленими російськими чиновниками", - заявили в Білому домі.

Після Сочі Джон Керрі вирушить до Туреччини, де візьме участь у засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО.

Копирайт изображения Reuters

Помідори і картопля

У Сочі держсекретар США зустрівся із міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.

Дипломати поклали вінки до пам'ятника загиблим у роки Другої світової війни, після чого провели зустріч.

Повідомляє, що пан Лавров подарував американському колезі помідори і картоплю, а також футболку, присвячену перемозі в світовій війні.

"Лавров подарував Керрі краснодарські помідори і картоплю, які перебувають у далеких родинних зв'язках з тією, яку свого часу йому привіз американський колега", - написала представниця МЗС РФ Марія Захарова у Facebook.

Джон Керрі також отримав від Лаврова "футболку з символікою Перемоги".

За словами представниці МЗС РФ, американський дипломат подарував російському колезі "список цитат російських ЗМІ", які, на його погляд, "не відображають реальний потенціал масштабних російсько-американських відносин".

Погіршені відносини

Відносини між Москвою і Вашингтоном помітно погіршилися після анексії Росією Криму. Окрім того, США неодноразово звинувачували Москву в підтримці озброєних прихильників самопроголошених республік на сході України.

Росія ці звинувачення заперечує.

Російські офіційні особи називають цей візит "важливим і символічним".

У вівторок вранці прес-секретар російського президента сказав, що головною темою зустрічі будуть відносини Росії і США. На питання, чи буде порушуватися тема санкцій, Дмитро Пєсков сказав, що це "не наша тема".

Пан Пєсков назвав візит пана Керрі в Сочі "вельми позитивним рішенням", зазначивши, що Росія ніколи не була ініціатором "підмороження відносин".

Новини на цю ж тему