Порошенко: Україна неухильно виконує мінські домовленості

ОБСЄ Копирайт изображения AP

Україна наполягає на виконанні всіх пунктів мінських угоди. Про це заявив президент Петро Порошенко на брифінгу у Німеччині перед переговорами з канцлером Ангелою Меркель.

Ця зустріч присвячена мінському процесу, в якому пан Порошенко відзначив важливу роль німецького лідера.

За його словами, політики обговорять підсумки візиту пані Меркель до Москви минулої неділі.

Ангела Меркель заявила, що Україна має підтримку "на дорозі до миру".

"Впевнені в тому, що альтернативи Мінську не існує", - сказав пан Порошенко.

Прогрес та вимоги Києва

"Ми демонструємо реальний прогрес - і щодо забезпечення режиму припинення вогню, і щодо відведення військ, і щодо починання роботи робочих підгруп", - підкреслив пан Порошенко.

Президент додав, що не можна констатувати припинення вогню та звільнення заручників.

Копирайт изображения Getty
Image caption Президент Порошенко буде в Німеччині два дні

"Більше 400 заручників перебуває в нелюдських умовах... у полоні бойовиків, більше 30 українців сьогодні перебувають у застінках Російської Федерації", - сказав Петро Порошенко.

За його словами, Київ наполягає на безмовному виконанню мінських домовленостей, відведення важкої техніки та артилерії і демілітаризації Широкиного.

В ОБСЄ раніше заявили, що жодна зі сторін конфлікту не завершила відведення важких озброєнь, що передбачили мінські угоди.

Невиконані домовленості

"Ні уряд, ні збройні формування не закінчили відведення важких озброєнь відповідно до мінських угод", - сказав у Києві заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.

Пан Хуг наголосив, що місцеві вибори на Донбасі можна організувати лише після повного припинення вогню та відведення важких озброєнь.

Президент Петро Порошенко під час брифінгу в Німеччині підтримав слова пана Хуга, що всі політичні та економічні процеси на сході України мають розпочатися після припинення вогню, відведення техніки і звільнення заручників.

Пан Порошенко наголосив, що спостерігачі ОБСЄ мають отримати доступ до відведеної техніки та українсько-російського кордону.

Представник моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг дорікнув Києву, що "пропускна система, яка діє в зоні АТО, обмежує можливість жителів тих територій покинути зону конфлікту".

В ОБСЄ вважають, що проведення параду військової техніки в Донецьку 9 травня є порушенням мінських домовленостей.

"Як ви бачите з наших звітів, переміщення важкого озброєння заборонено мінськими угодами, і це є порушенням угод", - сказав пан Хуг.

Проросійські бойовики регулярно звинувачують українських військових у порушенні режиму припинення вогню.

Новини на цю ж тему