Ердоган виступив проти смертного вироку Мурсі

Копирайт изображения Reuters

Президент Туреччини Реджеп Ердоган розкритикував єгипетський суд за смертний вирок поваленому президентові країни Мохаммеду Мурсі.

Лідер Туреччини, якого його противники звинувачують у симпатіях ісламістам, також звинуватив країни Заходу в бездіяльності і лицемірстві.

"У той час як на Заході відмовляються від застосування смертної кари, вони (країни Заходу) просто спостерігають за тим, як у Єгипті виносяться смертні вироки. І нічого не роблять у зв'язку з цим", - передає слова президента Туреччини агентство Reuters.

В суботу єгипетський суд засудив поваленого президента Мохаммеда Мурсі до страти через масову втечу з в'язниці в 2011 році.

Колишній лідер уже відбуває 20-річний термін у в'язниці за наказ арештувати і піддати тортурам протестувальників під час свого перебування при владі.

Копирайт изображения AP
Image caption Мухаммеда Мурсі скинули з посади в 2013 році і ув'язнили

Мурсі скинули з посади в липні 2013 року після численних вуличних протестів, спрямованих проти його правління.

Після того влада Єгипту заборонила його рух "Брати-мусульмани" і арештувала тисячі його прибічників.

Мурсі став одним із понад сотні обвинувачених, яких засудили до смерті за причетність до масових втеч в'язнів у 2011 році під час повстання проти тодішнього президента Хосні Мубарака.

Перш ніж виконати вироки, їх має затвердити Великий муфтій, який уособлює верховну релігійну владі в Єгипті.

Копирайт изображения AP
Image caption Повалення президента Мурсі влітку 2013 року розгнівило його прибічників

Навіть якщо Великий муфтій схвалить вироки, засуджені до страти все одно матимуть право на апеляцію.

Прибічники Мурсі заявляють, що справи проти нього політично мотивовані і служать спробою легітимізувати військовий переворот у країні. Сам пан Мурсі не визнає влади судів.

Мохаммед Мурсі був першим вільно обраним президентом Єгипту. Але після того, як він почав видавати накази, які значно розширювали його повноваження, в країні почалися масові протести.

У травні 2014 року президентом Єгипту став колишній головнокомандувач Абдул Фаттах Ас-Сісі, який впевнено виграв вибори.

Новини на цю ж тему