В Україні відкрили справу проти керівництва ГРУ - прокуратура

Копирайт изображения Reuters
Image caption Прес-конференція українських військових щодо двох затриманих на Донбасі, яких Київ називає російськими спецпризначенцями

Правоохоронні органи України відкрили провадження щодо посадовців Головного розвідувального управління Генштабу Росії.

Про це повідомив начальник Головного управління з нагляду за кримінальними провадженнями МВС, СБУ і фіскальної служби Генпрокуратури України Юрій Севрук.

Тим часом у Слідчому комітеті Росії заявили, що порушили 40 кримінальних справ за фактами військових злочинів в Україні.

Двоє росіян

Пан Севрук розповів на брифінгу, що почалося розслідування щодо двох затриманих на Донбасі бійців, яких Київ називає російськими спецпризначенцями з ГРУ.

"Під час проведення слідчих дій отримані дані щодо можливої участі у терористичній діяльності службових осіб Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації", – сказав пан Севрук.

"На цей час розпочато кримінальне провадження і за цим фактом", - додав посадовець.

16 травня у бою під Щастям були поранені та затримані двоє громадян Росії.

Міноборони Росії заявило, що затримані раніше служили в російській армії, але звільнилися до моменту затримання в Україні.

В "ЛНР" їх назвали "народними міліціонерами".

Але в СБУ кажуть, що затримані під час допиту назвали себе дійсними бійцями Збройних сил РФ.

40 справ

Тим часом Слідчий комітет Росії порушив вже 40 кримінальних справ за фактами військових злочинів в Україні, заявив голова СКР Олександр Бастрикін.

"Нас запитують, чому ви розслідуєте злочини в Україні? Ми маємо право це робити, якщо страждають російські громадяни", - цитує "Інтерфакс" виступ пана Бастрикіна на молодіжному форумі в Петербурзі.

"Кримінальний кодекс ... дозволяє розслідувати злочини проти росіян, зокрема і воєнні", - заявив пан Бастрикін.

За його словами, справи порушили проти українського керівництва, а також низки офіцерів.

Новини на цю ж тему