У Канаді помер українець, підозрюваний у воєнних злочинах

Володимир Катрюк Копирайт изображения AP
Image caption Останні роки Володимир Катрюк провів на бджолиній фермі у Квебеку

У Канаді помер виходець з України Володимир Катрюк, якого підозрювали у причетності до воєнних злочинах, скоєних під час Другої світової війни.

Він був другим у переліку осіб, яких найбільше розшукує центр Симона Візенталя - американська організація, що розслідує нацистські злочини.

Володимир Катрюк помер у віці 93 років після тривалої хвороби, повідомив його адвокат.

Його смерть настала за кілька годин по тому, як Центр у справах Ізраїлю та євреїв заявив, що Канада повинна гарантувати, що його притягнуть до відповідальності за гадані воєнні злочини.

За день до цього заступник генпрокурора Росії повідомив, що канадська влада відмовили Москві у видачі Володимира Катрюка, проти якого було порушено кримінальну справу за статтею "геноцид".

Зокрема, російські правоохоронці припускали, що чоловік міг бути причетний до вбивств жителів білоруського села Хатинь 1943 року.

Різанина у Хатині

Як вважають, усі 156 жителів села були вбиті нацистським батальйоном, який складався значною мірою з українських солдатів.

Пан Катрюк заперечував свою причетність до цих убивств, але 2012 року Лундський університет у Швеції заявив, що він був їх ключовим учасником.

Один зі свідків розповів авторам дослідження, що чоловік лежав у засідці за сараєм, який підпалили, і стріляв у тих, хто намагався втекти.

1944 року пан Катрюк нібито дезертирував зі свого батальйону.

За судовими документами, він жив у Парижі, а 1951 року емігрував до Канади.

Пізніше він отримав канадське громадянство, жив в Онтаріо зі своєю дружиною французького походження і працював пасічником.

Канадська влада вела розслідування щодо Катрюка, але вирішила не позбавляти його громадянства, не знайшовши доказів його злочинів.

Новини на цю ж тему