Алмаз-Антей: "Боїнг" збили "Буком", але не з Сніжного

аварія Копирайт изображения AP
Image caption За даними експертів розробника "Бука", ракета розірвалася за 3-4 метри від обшивки літака

Російський концерн "Алмаз-Антей", розробник зенітних систем "Бук", стверджує, що малайзійський "Боїнг", який розбився в липні 2014 року на Донбасі, збили ракетою 9М38М1, випущеною з комплексу "Бук-М1".

"За характером отворів у фрагментах фюзеляжу літака на основі всебічного аналізу пошкоджень було зроблено висновок, що в цьому випадку використовувалася ракета типу 9М38М або 9М38М1 з бойовою частиною типу 9М314 або 9М314М1, оскільки тільки в них вражаючі елементи мають форму "двотавра", - заявив радник генерального конструктора концерну Михайло Малишевський на прес-конференції в Москві.

За його словами, "Алмаз-Антей" не міг нікому поставити таку стару ракету.

Як повідомляє кореспондент BBC, за даними фахівців концерну, комплекс "Бук" стріляв з території України, але не з району Сніжного, а району на південь від Зарощенського, що знаходився, за їхньою версією, під контролем українських військ.

Як кажуть фахівці "Алмаз-Антея", якби ракета стартувала з району Сніжного, то картина ураження літака була б іншою: курс був би зустрічним, а тут - "збоку".

За словами пана Малишевського, ракета розірвалася за 3-4 метра від зовнішньої обшивки літака, ближче до лівої сторони кабіни пілотів.

"Алмаз-Антей", розробник зенітних систем "Бук", склав аналітичну доповідь про рейс MH17 на сході України, у її підготовці брали участь фахівці, які розслідували катастрофу з російським літаком авікомпанії "Сибір", збитим українськими ППО над Чорним морем в 2001 році.

На початку травня "Новая газета" опублікувала версію загибелі малайзійського "Боїнга", згідно з якою "Бук" стріляв з району села Зарощенське, яке нібито перебувало під контролем українських військових.

Ще минулого літа українські силовики у відповідь на звинувачення з боку Росії заявили, що в момент катастрофи "Боїнга" Зарощенське вони вже не контролювали і в тому районі не було українських установок "Бук-М1".

У відповідь на запит ВВС в Генеральному штабі Збройних сил України заявили, що українська армія на Донбасі взагалі жодного разу не використовувала системи протиповітряної оборони.

Новини на цю ж тему