"ДНР" та "ЛНР" передумали й визнали Крим російським

Пушилін Дейнего Копирайт изображения Reuters
Image caption Представники "ДНР" та "ЛНР" на переговорах контактної групи: Владислав Дейнего та Денис Пушилін

Представники самопроголошених "ЛНР" та "ДНР" відкликали свій проект поправок до Конституції України з визнанням української юрисдикції над півостровом.

Цей крок представники "республік" на переговорах контактної групи Денис Пушилін та Владислав Дейнего пояснили прагненням "усунути спекуляції".

У понеділок, 8 червня, оприлюднили проект змін до Конституції від "ДНР" та "ЛНР" щодо статусу невизнаних республік у складі України.

Крим – Україна?

"ДНР" і "ЛНР" запропонували Києву оголосити їх "окремими районами з особливим статусом", при цьому вважаючи "невід'ємною складовою частиною України".

Серед інших норм у проекті були статті Конституції, які визначали приналежність Криму та міста Севастополь до України.

"Систему адміністративно-територіального України складають: Автономна республіка Крим, окремі райони з особливим статусом Донецької та Луганської областей, області, райони, міста, райони в містах, селища та села", - йшлося в проекті.

Після того, як журналісти звернули увагу на цю деталь, навколо визнання "республіками" української юрисдикції над анексованим Росією Кримом виникли суперечки.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption До кінця 2013 року пан Пушилін (праворуч) був представником "МММ" в Україні

Згодом у вівторок представники "республік" пояснили цю ситуацію технічними питаннями.

"Що стосується питань про те, чи визнали "ДНР" і "ЛНР" Крим територією України, можу вам сказати, що півострів не є предметом обговорення переговорів у Мінську або пунктом змін до конституції України", - заявив пан Пушілін.

За його словами, у комплексі заходів щодо виконання мінських домовленостей чітко прописано, що конституційні зміни мають стосуватися "ДНР" і "ЛНР".

А вже в середу, 10 червня, представники "ДНР" та "ЛНР" відкликали проект та наголосили на приналежності Криму Росії.

"ДНР" і "ЛНР", безумовно, вважають Крим частиною Росії. Більше того, наші республіки теж в ідеалі хотіли б увійти до складу Російської Федерації", - йдеться в спільній заяві Дениса Пушиліна та Владислава Дейнего, яку цитують російські агенції.

Російська Федерація анексувала Крим в березні 2014 року.

Київ та більшість країн світу наполягають на тому, що територія півострова залишається частиною України.

Новини на цю ж тему