МЗС Росії заявило про "єврейські погроми" в Україні

МЗС Росії знову звинуватив країни Балтії в "зростанні неонацистських настроїв". На прохання Бі-бі-сі навести приклади представник МЗС заявив, що в Україні в минулому році були "єврейські погроми", повідомляє кореспондент Російської служби Бі-бі-сі Юрій Вендик.

Чергову прес-конференцію в четвер у Москві уповноважений МЗС Росії з прав людини Костянтин Долгов присвятив переважно балтійським країнам і звинуваченням в "реабілітації та глорифікації нацизму" на їхню адресу.

Пан Долгов, крім іншого, заявив, що "по вулицях латвійських та естонських міст відкрито розгулюють ветерани Ваффен-СС", і що разом з ними марширують "неонацистські молодики" з різних організацій, а також звучать людиноненависницькі гасла.

Нацизм як ідеологія має певні риси - теорія расової винятковості, культ вождя і держави, культ славетного минулого, агресивна зовнішня політика, - і Бі-бі-сі попросила Костянтина Долгова навести приклади організацій, які сповідують таку ідеологію, та відповідних гасел.

Організації пан Долгов називати не став, а запропонував перечитати квітневу доповідь МЗС про неонацизм в Європі, заявивши, що таких організацій в країнах Балтії дуже багато. Говорячи про гасла, чиновник завів мову про Україну.

"Антисемітські гасла, погроми, що почалися свого часу, на початку 2014 року, в деяких українських містах. Єврейські погроми. Зірки малювали відповідні на під'їздах, будинках", - заявив представник МЗС Росії.

Численні невідомі

Бі-бі-сі не відомо про жодні "єврейські погроми в Україні". Торік МЗС Росії, говорячи про численні випадки насильства щодо євреїв, наводив лише один приклад - напад на рабина вночі на вулиці в Києві незабаром після перемоги Майдану.

Із неонацистських гасел, які нібито звучать у балтійських країнах, Долгов назвав один: "Латвія - для латишів", не уточнивши, від кого він його чув.

У доповіді, до якої відіслав уповноважений МЗС Росії, в главі про Естонію згадуються дві організації, крім ветеранських.

Одна з них складалася з двох осіб, зокрема фінського націонал-соціаліста Рісто Тейнонена, і нині вже не існує. Вона видала дві книги про Гітлера.

Друга - нещодавно створена націоналістична Національно-консервативна партія Естонії, яка нещодавно потрапила до парламенту і, як і російська влада, приділяє велику увагу боротьбі за традиційні цінності. Вона перебуває в опозиції і не має політичних шансів увійти в урядову коаліцію.

У розділах про Латвію та Литву не названо жодної неонацистської організації.

Про "єврейські погроми в деяких містах України на початку 2014 року" МЗС Росії, судячи з доповіді, в квітні 2015 ще не знав. У розділі про Україну йдеться про напади на синагоги (без фактів), а також про акти вандалізму на єврейських цвинтарях.

Костянтин Долгов на прес-конференції також заявив, що "західних ЗМІ, як відомо, немає в Донецьку", і вони пишуть про Донбас тільки ґрунтуючись на інформації з других-третіх рук, правду ж про що відбувається там доносять до світу тільки російські ЗМІ.

Новини на цю ж тему