Соцопитування: більшість українців підтримують Мінські угоди

ATO Копирайт изображения Getty
Image caption Понад половина українців вважають, що оптимальний шлях виходу з кризи - продовження мирних переговорів на Донбасі

Майже 57% українців вважають найприйнятнішим варіантом виходу з конфлікту на сході України "продовження мирних переговорів і мирне врегулювання на основі Мінських угод".

Про це свідчать дані соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 27 червня по 9 липня цього року.

У дослідженні брали участь 2044 респонденти з усіх регіонів України, крім Криму. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%, відзначають у КМІС.

28,3% учасників опитування сказали, що найприйнятнішим варіантом виходу з кризи стало би "визволення територій Донбасу силою української армії". Ще 13,7% респондентів не змогли відповісти на це запитання.

Водночас понад 56% учасників опитування погоджуються з твердженням про те, що "будь-які домовленості з чинним керівництвом РФ є обманом і все одно виконуватися не будуть".

Лише 13,2% респондентів не погодилися з цим твердженням.

На що погодитись?

Автори опитування запропонували учасникам різні опції, на які можна було погодитися чи не погодитися заради миру.

Виявилося, що майже 48% українців готові заради цього надати статус другої державної російській мові.

Відмовитися від вступу до НАТО та інтеграції до ЄС були би готові, відповідно, 40,7 та 33,9% мешканців України.

Копирайт изображения EPA
Image caption Віддати весь Донбас Росії в обмін на мир погодилися б 15% респондентів

26,4% респондентів погодилися би надати автономію самопроголошеним Донецькій та Луганській "народним республікам".

15 і 5,8% учасників опитування сказали, що були би готові заради миру передати Росії, відповідно, весь Донбас і всю східну та південну Україну по лінії Дніпра.

Водночас опитування показало, що мешканці України радше не поділяють сепаратистських настроїв.

Із твердженням "Для моєї області буде краще, якщо вона відділиться від України" погодилися тільки 6% респондентів. Незгоду з ним висловили понад 83%.

При цьому на Донбасі, де погоджувалися з цим твердженням найчастіше, кількість таких респондентів сягала 22,9%. Там же не погодилися з цією тезою 51,7% респондентів. Водночас у повідомленні КМІС не згадано, чи опитували мешканців непідконтрольних Києву районів.

Відповіді на запитання збирали методом "таємної скриньки".

Президентські рейтинги

Учасники опитування критично оцінили діяльність президента та прем’єра: 55,4% респондентів негативно ставляться до роботи Петра Порошенка, 66,7% – до діяльності Арсенія Яценюка.

Схвально оцінюють роботу цих посадовців, відповідно, 27,1 та 16,8% респондентів.

Водночас чинний глава держави лідирує в президентських рейтингах: за нього проголосували би 14% респондентів.

На 0,7% менше українців декларують бажання проголосувати за Юлію Тимошенко. Понад 4% респондентів обрали би Анатолія Гриценка, Андрія Садового та Олега Ляшка.

Водночас 28,1% українців досі не визначилися з кандидатом, якому могли би віддати свій голос.

БПП і "Батьківщина"

Якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі, їхніми переможцями стали би "Блок Петра Порошенка" і "Батьківщина": за них проголосували би, відповідно, 23,5 та 22,7% респондентів, які прийдуть на вибори та вже визначилися з тим, за кого голосуватимуть.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption "Народний фронт" - партія чинного прем'єра - не подолала би прохідного бар'єру, якби вибори до Ради відбулися найближчим часом, кажуть соціологи

Крім цих сил, 5-відсотковий бар’єр подолали би "Самопоміч" (12,2% учасників опитування), Радикальна партія Олега Ляшка" (10,2%), "Опозиційний блок" (7,2%), "Громадянська позиція" (5,5%) та "Правий сектор" (5,4%).

За "Народний фронт", який здобув перше місце на минулорічних парламентських виборах, нині готові проголосувати лише 2,8% респондентів.

Водночас 23,5% від загальної кількості респондентів ще не визначилися, за кого голосуватимуть.

Новини на цю ж тему