Радбез ООН схвалив резолюцію щодо Ірану

Рада безпеки ООН Копирайт изображения AP
Image caption Голосування Ради безпеки ООН підтримала резолюцію з іранського питання одноголосно

Рада безпеки ООН одноголосно схвалила резолюцію, яка закріплює угоду щодо ядерної програми Ірану, досягнуту 14 липня у Відні.

Резолюція закликає повністю здійснити план дій, ухвалений Іраном і "шісткою" міжнародних посередників у Відні.

Після ухвалення резолюції план дій отримує статус норми міжнародного права.

Згідно з документом, на ядерну програму Ірану накладуть обмеження. В обмін на це країні обіцяють фінансову допомогу і зняття міжнародних санкцій.

Водночас у документі міститься положення про те, що у випадку, якщо будь-яка з шести країн-посередників запідозрить Іран у порушенні плану дій, на порядок денний можу винести питання про відновлення санкцій.

Камені спотикань

Духовний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї напередодні заявив, що його країна не планує співпрацювати зі США із зовнішньополітичних питань.

Крім того, Іран продовжить підтримувати керівників Сирії та Іраку, палестинців, а також, як висловився Хаменеї, пригноблені народи Ємену та Бахрейну.

Напередодні адміністрація президента США спрямувала угоду щодо ядерної програми Ірану до Конгресу, який повинен буде розглянути її протягом 60 днів, відлік яких почнеться з 20 липня. Якщо конгресмени відкинуть її, Іран як і раніше, залишиться під санкціями США.

Тим часом прем'єр-міністр Ізраїля Біньямін Нетаньяху заявив, що підписання угоди є помилкою історичного масштабу. За його словами, угода дозволяє Ірану продовжувати агресивну політику в регіоні.

Пунктами спотикання на переговорах "шістки" міжнародних посередників з Іраном були умови міжнародних інспекцій на іранських ядерних об'єктах, верифікація дотримання Іраном умов угоди і графік зняття міжнародних санкцій.

Новини на цю ж тему