Меркель закликала терміново провести саміт щодо біженців

Меркель Копирайт изображения Getty Images
Image caption Меркель закликає усі країни ЄС взяти участь у вирішенні проблеми біженців

Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала провести наступного тижня термінову зустріч 28 голів урядів і держав Євросоюзу у зв'язку із різким погіршенням ситуації з мігрантами, які продовжують прибувати до Європи.

Після зустрічі з канцлером Австрії Вернером Файманом пані Меркель заявила, що цю проблему можна вирішити лише спільними зусиллями усіх країн ЄС.

Напередодні міністри внутрішніх справ країн-членів ЄС на терміновій зустрічі у Брюсселі не змогли узгодити квоти на прийом біженців. Ішлося про розподіл 120 тисяч людей між країнами Євросоюзу.

Франція і Німеччина наполягали на твердих домовленостях про кількість і терміни прийому біженців. Противники запровадження квот вважають, що вони спричинять лише ще більший наплив мігрантів до Європи.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр заявив у вівторок, що підтримує наміри голови Єврокомісії Жан-Клода Юнкера чинити тиск на країни ЄС, які виступають проти запровадження квот.

Зокрема, Брюссель може скоротити їм фінансову підтримку.

Кордони і бар'єри

Водночас міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його уряд вирішив розпочати підготовку до будівництва загорожі на кордоні з Румунією. Напередодні Угорщина завершила будівництво аналогічного бар'єру на сербському кордоні.

Копирайт изображения Reuters
Image caption В Угорщині можуть заарештовувати мігрантів, що прибувають до країни нелегально

У вівторок угорська влада оголосила надзвичайний стан у двох південних районах країни, що межують з Сербією, у зв'язку з великою кількістю біженців, які намагаються потрапити до країни.

Представник прес-служби уряду Золтан Ковач зазначив, що те рішення дає владі і поліції додаткові повноваження, а також дозволяє ввести до тих районів військо.

Опівночі вівторка в Угорщині набуло чинності нове жорстке законодавство, яке дозволяє заарештовувати мігрантів, що прибувають до країни нелегально.

Біженцям, яких визнають винними у незаконному перетині кордону та пошкодженні прикордонних загороджень, може загрожувати до трьох років в'язниці. Суворіше покарання запроваджують і для організаторів нелегальних перевезень мігрантів.

Угорська поліція вже повідомила, що почала затримувати нелегальних мігрантів на кордоні.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Кореспондент ВВС Нік Торп передав, що тепер, якщо біженцям відмовлять у наданні притулку в Угорщині чи у транзиті через країну, їх відсилатимуть назад до Сербії.

Угорська поліція повідомила, що у понеділок - останній день перед новими правилами - через кордон із Сербією до країни потрапили більше 9 тисяч біженців.

Багато країн Євросоюзу також посилили перевірки на кордоні, намагаючись взяти під контроль приплив мігрантів. Раніше Австрія призупинила залізничне сполучення з Німеччиною. Про посилення прикордонного контролю через безперервний наплив біженців оголосила Чехія.

Агенція Frontex, що займається охороною зовнішніх кордонів ЄС, повідомила у вівторок, що загалом за вісім місяців цього року на кордонах союзу зареєстрували приблизно 500 тисяч біженців. За весь 2014-й їх було 280 тисяч.

Новини на цю ж тему