Україна запровадила масштабні санкції проти Росії

Порошенко Копирайт изображения AFP
Image caption Порошенко також закликав "продовжити і розширити" санкції у відповідь на рішення "ДНР" і "ЛНР" провести вибори 18 жовтня і 1 листопада

Президент України Петро Порошенко підписав указ про запровадження нового типу санкцій відносно Росії. Він ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо санкцій від 2 вересня, повідомили в прес-службі президента.

На відміну від попередніх рішень української влади, які обмежували в'їзд в країну окремих іноземних громадян, санкції стосуються майже 400 фізичних і понад 100 юридичних осіб.

"Це рішення [...] ухвалене у чіткій координації з нашими партнерами з Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших країн, які забезпечують належну реакцію на анексію Криму і агресію на Донбасі", - сказав пан Порошенко на зустрічі в Києві з членами комітету політики й безпеки ЄС.

Політики і чиновники

Загалом у переліку фізичних осіб, які потрапили під дію українських санкцій, - 388 людей.

Це громадяни Росії, України, представники самопроголошених "республік" на Донбасі, а також громадяни низки європейських країн та Ізраїлю.

Санкції передбачають блокування активів, тимчасові обмеження користування належним їм майном, запобігання вивозу капіталів за межі України, а також візові обмеження.

Серед російських офіційних осіб, згаданих у списку, - міністр оборони Сергій Шойгу, начальник Генштабу генерал Валерій Герасимов, командувач ВДВ Володимир Шаманов, голова Думи Сергій Наришкін, голова Конституційного суду Валерій Зорькін. Також під санкції потрапили глава Чечні Рамзан Кадиров, дитячий омбудсмен Павло Астахов і низка депутатів Держдуми.

Крім того, до переліку увійшли академік РАН Сергій Глазьєв, співак Йосип Кобзон, академік Віктор Пивоваров, актриса Валентина Теличкіна.

Юридичні особи

Копирайт изображения AFP
Image caption Санкції торкнулися більшості найбільших авіакомпаній Росії

Компаній у санкційному списку Києва - 105.

Серед них - авіакомпанія "Трансаеро", що припинила існування через банкрутство, і "Аерофлот", який поглинув її, а також деякі інші авіаперевізники, наприклад, "Северсталь" - дочірнє підприємство компанії Олексія Мордашова і "Донавіа".

Санкції передбачають "обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України".

Військово-промисловий комплекс Росії представлений концерном "Алмаз Антей", "Вертольотами Росії" та іншими компаніями.

Серед іншого їм загрожує блокування активів, а "Вертольотам Росії" також - обмеження торгових операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, анулювання або призупинення ліцензій.

Серед кредитних організацій в списку - "Банк Москви", банк "Росія" Юрія Ковальчука, казанський банк "АК БАРС", "СМП Банк", підконтрольний Аркадію і Борису Ротенбергам та інші.

Санкції проти них означають блокування активів, а також призупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань.

У список також потрапили телекомпанії "НТВ", "Перший канал", телеканали "РТР-Планета" та "Росія-24". Замикає перелік "Лабораторія Касперського".

Також до переліку потрапили громадські організації, наприклад, "Всевелике війско Донське", а також батальйони "Зоря", "Кальміус", "Смерть", а також рух "Новоросія".

Журналісти

Санкції також торкнулися гендиректора інформагенції "Росія сьогодні" Дмитра Кисельова, глави холдингу "Червона зірка" Олексія Піманова, головного редактора журналу "Експерт" Валерія Фадеєва і низки російських журналістів.

Також під обмеження потрапили троє співробітників британської мовної корпорації ВВС, які висвітлювали конфлікт на сході України.

"Це - ганебний напад на свободу ЗМІ. Ці санкції - абсолютно недоречні і незрозумілі заходи проти журналістів ВВС, які висвітлюють ситуацію в Україні неупереджено і об'єктивно, і ми закликаємо український уряд негайно виключити їхні імена зі списку", - заявив головний редактор відділу міжнародних новин ВВС Ендрю Рой.

Глава Спілки журналістів Москви Павло Гусєв також засудив рішення української влади.

"Я вважаю, що це політичне і державне свавілля, коли йде війна проти журналістів, - цитує його "ТАСС". - Так, існують розбіжності на політичному рівні, є ненависть до російських політиків і компаній, але журналісти - це зовсім інша професія".

Новини на цю ж тему