Аерофлоту заборонять літати до України з 25 жовтня

Російським авіакомпаніям, які потрапили до санкційного списку, заборонять літати до України з 25 жовтня. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

"Державна авіаційна служба України почала інформувати російські авіакомпанії, які потрапили до санкційного списку, про те, що їм не буде видано дозволи на виконання рейсів в українські міста з початку зимової навігації 2015/2016 р (25.10.2015)", - йдеться у повідомленні.

В п'ятницю прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що Кабмін заборонив російським авіакомпаніям літати до України.

Заборону уряд ухвалив "відповідно до рішення Ради національної безпеки та оборони" щодо санкцій проти російських компаній.

Пан Яценюк сказав, що в першу чергу заборона стосується компаній "Аерофлот" і "Трансаеро".

Ці компанії, як і низка інших, виконують рейси до анексованого Росією Криму.

Копирайт изображения Getty

Уряд також заборонив транзитні польоти російських авіакомпаній через територію України, якщо їхні літаки "містять товари військового призначення, подвійного призначення або російську військову живу силу".

Минулого тижня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо санкцій.

На відміну від попередніх рішень української влади, які обмежували в'їзд в країну окремих іноземних громадян, санкції стосуються майже 400 фізичних і понад 100 юридичних осіб.

"Це рішення ... ухвалене у чіткій координації з нашими партнерами з Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших країн, які забезпечують належну реакцію на анексію Криму і агресію на Донбасі", - сказав пан Порошенко, коментуючи це рішення.

Росія висловила "рішучий протест" проти запровадження санкцій.