Україна почала відводити зброю на Донбасі

Військові Копирайт изображения Reuters

Україна у суботу починає відведення зброї калібром менше 100 міліметрів на Донбасі, повідомив речник адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко.

"За рішенням президента України з 3 жовтня, тобто сьогодні, розпочався практичний етап відводу від лінії розмежування озброєнь і техніки, у тому числі танків, на відстань 15 кілометрів", - сказав він.

За його словами, рух техніки на визначені майданчики почнеться у другій половині дня.

Речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов, якого цитує "5 канал", зазначив, що процес почали зі складання списків техніки, яку мають відвести, їх узгоджують з ОБСЄ. Після того має розпочатися механічний процес відведення озброєння.

Пан Селезньов додав, що відведення відбуватиметься у терміни, визначені мінськими домовленостями, та поетапно.

Водночас сепаратисти із самопроголошеної "ДНР" стверджують, що почнуть відводити техніку після 18 жовтня і лише за умови дотримання перемир'я, а точну дату початку процесу визначить ОБСЄ.

Напередодні президент Петро Порошенко зазначив, що учасники зустрічі у "нормандському форматі" домовилися, що процес відведення легкого озброєння на Донбасі триватиме 41 добу.

"Йдеться не лише про артилерію калібру менше 100 міліметрів, але й про танки та міномети. Це те, від чого зазнають найбільших втрат і що буде сприяти забезпеченню стабілізації ситуації і чіткому дотриманню режиму припинення вогню", - наголосив глава держави.

Раніше про дотримання перемир'я на Донбасі заявили усі сторони конфлікту. За планом, від лінії зіткнення мають бути відведені танки, артилерія та міномети.

У суботу у штабі АТО повідомили, що обстрілів на Донбасі впродовж останньої доби не було.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів