Опитування: до Ради пройшли би п’ять партій

Вибори Копирайт изображения Getty
Image caption Перше місце у рейтингах продовжує утримувати БПП "Солідарність", кажуть соціологи

Якби парламентські вибори проходили цієї неділі, виборчий бар’єр подолали би п’ять партій: ті самі, що представлені у Раді зараз, за винятком "Народного фронту", показують дані нового соцопитування.

Перші місця на президентських виборів зайняли би ті самі політики, що й минулого року: Петро Порошенко і Юлія Тимошенко, але шансів на перемогу в першому турі у чинного глави держави практично не було би.

Дослідження на основі вибірки у три тисячі людей проводила соціологічна група "Рейтинг". Опитували респондентів 3-12 жовтня цього року, заявлена похибка – не більш ніж 1,8%.

Утім, опитування, яке наприкінці вересня проводив КМІС, показало дещо інші результати.

Парламентські вибори

Якби вибори до парламенту відбувалися на початку жовтня, перше місце з результатом у 20% голосів виборців посіла би партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність".

За "Батьківщину" проголосували би 15% виборців, на один відсоток менше – за "Опозиційний блок".

Кожен десятий виборець проголосував би за "Самопоміч", 6% голосів зібрала би Радикальна партія Олега Ляшка.

На грані ймовірного проходження до Верховної Ради перебувають "Свобода" (5%), "Громадянська позиція", УКРОП, "Правий сектор" (по 4%), а також "Відродження" і "Наш край" (по 3%).

Копирайт изображения AFP Getty
Image caption "Народний фронт", який посів перше місце на парламентських виборах минулого року, зараз би до Ради не пройшов, кажуть соціологи

Автори дослідження звертають увагу на те, що партії УКРОП, "Наш край" та "Відродження" суттєво наростили свої результати через агітаційну кампанію до місцевих виборів.

"Останні електоральні тенденції свідчать про ріст сукупної підтримки партій, які перебувають в опозиції до чинної влади. Так, якщо на останніх парламентських виборах партії коаліції підтримали майже 70% виборців, то сьогодні партії коаліції підтримують близько 45%", – кажуть у групі "Рейтинг".

Опитування, яке наприкінці вересня проводив КМІС, показало дещо інші результати.

За його даними, близько 20% виборців готові проголосувати за БПП "Солідарність", на відсоток менше – за "Батьківщину", майже 13% - за "Самопоміч", 11% – за "Опозиційний блок", а 7,4% - за Радикальну партію Олега Ляшка.

Дослідження КМІС показало, що до парламенту могла би пройти партія "Правий сектор", за яку би проголосували 6,4% виборців.

Понад 3% виборців проголосували б за "Громадянську позицію" та "Свободу".

Це опитування проводилося з 17 по 27 вересня, у ньому взяли участь 2041 респондент, його похибка не перевищує 3,3%.

Вибори президента

Гіпотетичні президентські вибори на початку жовтня призвели би до другого туру, до якого, найімовірніше, вийшли б Петро Порошенко та Юлія Тимошенко, показує опитування групи "Рейтинг".

За чинного главу держави проголосували би 26% виборців, за лідерку партії "Батьківщина" - 16%.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Петро Порошенко продовжує очолювати президентські рейтинги, однак у першому турі, як минулого року, він би вже не переміг, констатують соціологи.

Далі в цьому рейтингу йдуть: Юрій Бойко (12%), Андрій Садовий (9%), Олег Ляшко (7%), Анатолій Гриценко (6%), Олег Тягнибок і Дмитро Ярош (понад 4% виборців).

Нещодавнє опитування КМІС називало ту саму четвірку лідерів. За цим дослідженням, пан Порошенко міг би набрати 25% голосів виборців, пані Тимошенко – 20,5%, пан Бойко і пан Садовий – майже по 9%.

Опитування "Рейтингу" моделювало ймовірні результати протистоянь різних пар кандидатів, які могли би вийти до другого туру.

Так, якби у фіналі президентських перегонів зустрілися Петро Порошенко і Юлія Тимошенко, то чинний глава держави набрав би 42%, а глава "Батьківщини" - 31%.

Якби вибір стояв між чинним президентом і Андрієм Садовим, то пан Порошенко набрав би 39%, а мер Львова – 34%.

Якби до другого туру вийшли Петро Порошенко і Юрій Бойко, то чинний президент набрав би 54%, а глава парламентської фракції "Опозиційного блоку" – 21%, йдеться у дослідженні групи "Рейтинг".

Новини на цю ж тему