Матіос: замах на Шокіна спланований і цинічний

Віктор Шокін, генеральний прокурор України Копирайт изображения Ukrinform
Image caption Анатолій Матіос твердить, що Віктора Шокіна врятувало від убивства броньоване скло у службовому кабінеті

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що замах на генерального прокурора Віктора Шокіна, що стався увечері 2 листопада, - це реакція на дії Генеральної прокуратури України у боротьбі з корупцією.

Анатолій Матіос твердить, що попереднє розслідування, яке проводить Служба безпеки України, дає підстави твердити про те, що три постріли по вікнах кабінету, де Віктор Шокін проводив нараду, здійснив снайпер і його метою було вбивство генерального прокурора.

"Слідство переконане в обізнаності стрільця і його замовників щодо розташування речей, предметів у кабінеті генерального прокурора, а також у тому, де знаходився Віктор Шокін у момент пострілів. Тільки наявність броньованого щита на віконному склі дала можливість уникнути смертельних наслідків", - сказав Анатолій Матіос.

Він також твердить, що постріли, імовірно, були здійснені за допомогою тепловізора, оскільки "штори були закриті, побачити, де хто сидів, без нього було неможливо".

Начальник Головного слідчого управління Григорій Остафійчук повідомив, що стріляли з вогнепальної зброї з відстані більше ніж 100 метрів.

Анатолій Матіос повідомив, що під час розслідування "у деяких оточуючих будинках виявлені сліди недавнього зламу навісних замків, імовірно, для потрапляння на дахи будинків".

"Навпроти вікон кабінету генерального прокурора виявлено декілька цікавих приміщень, у тому числі підприємства "Укрпідшипник". Поцікавтеся, з ким пов'язане це підприємство", - сказав Анатолій Матіос.

"Те, що відбулося, - сказав Анатолій Матіос, - свідчить виключно про одне: про рівень цинізму тих, хто протистоїть намаганням президента, Генеральної прокуратури діяти відповідно до закону".

Представник прокуратури також сказав, що "глибоко вражений великою кількістю негативної зловтіхи з приводу замаху на прокурора".

У вівторок, 3 листопада, Служба безпеки України повідомила, що відкрила кримінальне провадження за фактом замаху на життя Віктора Шокіна.

Близько 22-ї години вечора у понеділок, 2 листопада невідомі обстріляли робочий кабінет генерального прокурора Віктора Шокіна на вул. Різницькій у той час, як там тривала нарада генпрокурора з його підлеглими.

"Оперативно-слідча група Служби безпеки України була піднята по тривозі та виїхала терміново на місце події", - повідомляла у Facebook Олена Гітлянська. За словами речниці, ніхто не постраждав.

Новини на цю ж тему