Рада проголосувала за Трудовий кодекс без важливої поправки

Верховна Рада Копирайт изображения AP

Парламент 258 голосами "за" ухвалив у першому читанні проект Трудового кодексу.

При цьому депутати не підтримали поправку, потрібну для запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом.

Рада подовжила термін підготовки документу до другого читання з двох тижнів до трьох.

Всього у четвер парламент має розглянути дев'ять законопроектів "безвізового пакету".

Без поправки

Проголосувавши за Трудовий кодекс, депутати не підтримали поправку, яка передбачала заборону дискримінації працівників за ознакою їхньою сексуальної орієнтації.

Саме це положення входить до списку вимог ЄС до України у рамках "безвізового діалогу".

У ході обговорення депутат Павло Унгурян з фракції "Народний фронт" заяви, що це положення суперечило б тисячолітнім традиціям України як християнської держави.

Зрештою навіть рекомендація комітетові "розглянути можливість врахувати цю поправку до другого читання" не набрала голосів більшості депутатів.

Голова робочої групи з підготовки законопроектів "безвізового пакету", перший віце-спікер парламенту Андрій Парубій назвав підтримку Трудового кодексу "успіхом" та "перемогою".

Разом з тим він сказав, що поправка, на якій наполягають європейці, буде врахована до другого читання.

А голова парламентського комітету з питань євроінтеграції Ірина Геращенко у коментарі ВВС Україна назвала результати голосування "дуже поганим сигналом" для ЄС.

За її словами, це положення мало розглядатися не як окрема поправка, а як невід'ємна частина документу, однак через "недбалість авторів документу" цього не сталося.

Автором законопроекту на сайті парламенту значиться спікер Володимир Гройсман.

На думку пані Геращенко, тепер саме пан Гройсман повинен внести поправку, яку вимагає ЄС, до другого читання.

"Безвізовий день"

У порядку денного Верховної Ради на четвер значаться дев'ять законопроектів, потрібних для безвізового режиму з Євросоюзом.

Серед них ухвалили лише один - про зовнішню трудову міграцію.

Депутати також проголосували у першому читанні за законопроекти про:

  • вдосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянств та урегулювання окремих питань, пов'язаних з протидією нелегальній міграції;
  • зміни до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України;
  • зміни до закону "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" щодо вдосконалення процедури документування осіб.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на початку засідання звернувся до депутатів із проханням підтримати "безвізовий пакет".

У Верховній Раді присутні депутати Європейського парламенту та голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, сказав спікер ВР на початку засідання.

"У нас надзвичайно відповідальний день. Ми будемо з вами розглядати питання безвізового режиму", - сказав спікер Володимир Гройсман, відкривши засідання парламенту.

Напередодні президент Петро Порошенко закликав депутатів відповідально поставитися до розгляду законопроектів щодо безвізового режиму з ЄС.

"Голосування за цілий ряд законопроектів будуть означати, що Україна зробила домашнє завдання, виконала технічні умови і досягла критеріїв для запровадження безвізового режиму. Тому закликаю народних обранців з особливою відповідальністю поставитися до цієї місії, тому що доля безвізового режиму - абсолютно у ваших руках, шановні депутати", - заявив президент.

До 9 листопада МЗС має передати до Єврокомісії остаточний звіт про виконання плану дій візової лібералізації, а 15 грудня ЄС визначиться, чи отримає Україна безвізовий режим в 2016 році.

Новини на цю ж тему