Каталонія почала "відокремлення" від Іспанії

Каталонія: парламент підтримав початок відокремлення від Іспанії Копирайт изображения Getty
Image caption Прихильники незалежності Каталонії біля регіонального парламенту в Барселоні

Парламент іспанського регіону Каталонія ухвалив резолюцію, яка підтримує незалежність від Іспанії.

Декларація про відокремлення є першим кроком на шляху до незалежності, заявив каталонський сепаратистський альянс, який вніс документ.

Вони вважають, що незалежності можна буде досягнути протягом 18 місяців.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що уряд оскаржить рішення регіонального парламенту в конституційному суді, щоб спробувати зупинити цей рух.

Пан Рахой після екстреного засідання уряду сказав журналістам, що підпише звернення до суду "щодо неконституційності" цього рішення, а також проситиме негайно припинити "ці ініціативи та всі їхні можливі наслідки".

Прем'єр-міністр раніше сказав, що вживатиме правові заходи проти парламенту Каталонії, якщо той схвалить план відокремлення.

Каталонські націоналістичні партії у вересні отримали більшість місць у парламенті. Cхвалене у понеділок рішення сприймають як перший крок на шляху до створення незалежної держави, каже кореспондент ВВС у Мадриді Том Баррідж.

Копирайт изображения Getty

В ухваленому регіональним парламентом документі, який вміщений на двох сторінках, сказано, що оскільки партії, які виступали за незалежність, виграли вибори, тепер почався процес створення нової каталонської держави.

Проти декларації за незалежність виступають деякі каталонські партії та центральна іспанська влада.

За словами кореспондента ВВС, іспанський конституційний суд, швидше за все, оголосить це рішення незаконним.

Водночас у документі сказано, що конституційний суд Іспанії втратив легітимність і каталонський парламент не визнає зусилля Іспанії, зроблені для того, щоб заблокувати відокремлення Каталонії.

Партії, які виступали за незалежність, напередодні вересневих виборів заявили, що вважатимуть їх де-факто референдумом щодо незалежності регіону від Іспанії.

Вони заявляли, що іспанський уряд послідовно відмовлявся дозволити провести законний референдум щодо цього та ігнорував неофіційне опитування, яке провели минулого року.

Згідно з соціологічними опитуваннями, більшість каталонців виступають за референдум про незалежність, але вони розділені порівну в питанні відокремлення регіону.

Новини на цю ж тему