Самопоміч збирає мітинг біля ЦВК через вибори у Кривому Розі

Юрій Вілкул Копирайт изображения UNIAN
Image caption Юрій Вілкул керує містом з 2010 року

Партія "Самопоміч" скликає акцію протесту в Києві біля будівлі ЦВК з вимогою скасувати рішення виборчої комісії Кривого Рогу про визнання Юрія Вілкула мером міста.

Партія також вимагає у ЦВК замінити членів міської комісії, які визнали пана Вілкула переможцем ще до розгляду скарг щодо порушень на виборах.

У середу на першій сесії міської ради Кривого Рогу Юрія Вілкула вже проголосили мером.

Суперниками у другому турі виборів у Кривому Розі були чинний мер від "Опозиційного блоку" та представник "Самопомочі" Юрій Милобог.

Згідно з офіційними даними, пан Вілкул набрав 49,3%, а Мілобог - 48,8%.

Партія "Самопоміч" та низка інших політичних сил заявляють про фальсифікації на виборах мера у Кривому Розі, стверджуючи, що насправді переміг пан Милобог.

Мер нашвидкоруч

У середу голова територіальної виборчої комісії на сесії міської ради зачитав рішення про те, щоб визнати пана Вілкула переможцем виборів.

Копирайт изображения AP
Image caption Допомагати своєму кандидату у Кривий Ріг приїхав депутат від "Самопомочі" Семен Семенченко, проте вже наступного дня після виборів

За документ проголосували 11 із 18 членів комісії.

Після цього Юрій Вілкул подякував за підтримку і закрив сесію міської ради.

Рішення про проведення сесії ухвалили вночі. Вона пройшла ще до розгляду усіх скарг щодо порушень, які могли б змінити результат.

Окрім того, у Кривому Розі проведуть перерахунок голосів на одній з дільниць.

"Рішення проводити сесію прийняли пізно вночі напередодні, що є ще одним порушенням. Адже повідомити про сесію депутатів мають за 24 години", - ідеться в заяві "Самопомочі", опублікованій на її сайті.

Для проведення першої сесії та визнання обраного мера потрібен кворум у 2/3 голосів, їх забезпечили представники БПП, "Батьківщини" та "Радикальної партії".

"Опозиційний блок" має 29 депутатів у міській раді, у якій 64 місця. Решту мандатів отримали партії, які на виборах формально критикували "Опозиційний блок".

Копирайт изображения opposition.org.ua
Image caption Мітинг на підтримку Юрія Вілкула

Так само за рішення міської виборчої комісії про переможця голосували більшість членів від цих самих партій.

"Самопоміч" у полі воїн

Одразу після виборів мера місцеві організації "Батьківщини" та БПП визнали обрання пана Вілкула, проте через добу відкликали свої заяви.

Також ці партії погодились замінити своїх членів у міській комісії, які голосували за постанову про обрання мера, проте таку заміну має затвердити ЦВК.

У "Самопомочі" не визнають цих результатів і заявили, що готують позов до суду.

Керівник київської організації "Самопомочі" Сергій Гусовський закликав киян зібратися на мітинг під стінами ЦВК о 15.30.

Депутат від партії Єгор Соболєв уточнив, що мітингарі вимагатимуть скасувати рішення міської комісії Кривого Рогу, замінити низку її членів та відправити у відставку главу ЦВК.

Копирайт изображения Samopomich
Image caption У штабі Юрія Милобога стверджують, що перемогу на виборах отримав саме їхній кандидат

Також у Кривому Розі на 17.00 "Самопоміч" скликає безстрокову акцію протесту під стінами міської ради.

Зранку у середу під міськрадою Кривого Рогу вже зібралися мітингарі: частина - на підтримку пана Мілобога, частина - на підтримку Юрія Вілкула.

Водночас у "Опозиційному блоці" заявляють, що офіційні результати міськвиборчкому підтверджуються даними паралельного підрахунку голосів.

Юрій Вілкул - батько Олександра Вілкула, який балотувався на виборах мера Дніпропетровська, але програв Борису Філатову.

Юрій Милобог є 40-літнім кандидатом біологічних наук, займається бізнесом, працює доцентом в Криворізькому педагогічному інституті та є засновником центру досліджень хижих тварин.

Новини на цю ж тему