Міноборони заперечує причетність України до поставок зброї "ІД"

Прихильники ІДІЛ Копирайт изображения AP

Міністерство оборони України заявило, що звинувачення України в причетності до поставок зброї "Ісламській державі" безпідставні.

Так оборонне відомство прокоментувало повідомлення інформаційних агентств про те, що один із бойовиків, затриманих поліцією Кувейту, купував в Україні пересувні зенітно-ракетні комплекси (ПЗЛК) і потім через Туреччину переправляв їх до Сирії угрупованню "Ісламська держава".

У Кувейті, згідно із повідомленням агентства AFP, яке посилається на кувейтське агентство "Kuna", арештували членів ймовірної мережі, яких звинувачують у постачанні фінансів та озброєння угрупованню "Ісламська держава".

Арештований громадянин Лівану, якого називають Усама Хаят, нібито зізнався в закупівлі боєприпасів і ракет для "ІД".

Окрім нього арештували ще п'ятьох людей.

Міністерство внутрішніх справ Кувейту, як пише AFP, заявило, що ця мережа допомагала вербувати бійців та збирати гроші, які направляли до пов'язаного із "ІД" банківського рахунку в Туреччині.

За даними міністерства, четверо учасників мережі перебували за межами Кувейту - серед них двоє сирійців та двоє людей із подвійним громадянством Австралії та Лівану.

МВС Кувейту твердить, що Усама Хаят розповів про придбання в Україні китайських ПЗРК FN6, які він переправляв до Сирії.

"Україна не виробляє і не здійснювала закупівлю згаданих в повідомленнях зенітно-ракетних комплексів FN-6 китайського виробництва, а також не надавала транзиту для їх переміщення. Крім того, ПЗРК FN-6 не є і ніколи не перебували на озброєнні Збройних сил та інших військових формувань України", - йдеться в повідомленні прес-служби Міноборони у п'ятницю.

Військовий експерт, керівник інформаційно-консалтингової компанії "Defence Еxpress" Сергій Згурець припускає, що повідомлення про те, що бойовики ІДІЛ купували зброю в Україні і через Туреччину переправляли її до Сирії, можуть бути елементом пропагандистської боротьби проти України.

У коментарі ВВС Україна він сказав, що в Україні ніколи не було китайських ПЗРК, у цьому не було потреби, бо Україна виробляє власні.

"Окрім того, останні два роки в Україні діє ембарго на експорт ПЗРК, оскільки через конфлікт на Донбасі вони використовуються для потреб України", - додав він.

Новини на цю ж тему