Аваков: Фірташа по прибуттю в Україну затримають

Фірташ Копирайт изображения Reuters

Після прибуття до України Дмитра Фірташа затримає поліція, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами, підставою для цього стане звернення мін'юсту США в Генпрокуратуру України.

"Згідно зі статтею 597 КПК України, а також ратифікованою Україною у 2006 році конвенцією ООН проти корупції, Генпрокуратура України у відповідь на відповідне клопотання Мін'юсту США дасть вказівки Національній поліції України - у разі прибуття на територію України - провести затримання Дмитра Фірташа на 72 години, протягом яких оформлять відповідне рішення про 40-денний арешт, аж до передачі усіх матеріалів провадження, або низки епізодів за висунутими США Фірташу звинуваченнями", - написав голова МВС у Facebook.

Пан Аваков зазначив, що Сполучені Штати розшукують українського бізнесмена Дмитра Фірташа відповідно до червоної картки Інтерполу.

"Діяння, в яких звинувачується Фірташ Д.В., в Україні також є кримінально караними", - заявив Арсен Аваков і додав, що Україна може продовжити розслідування, почате у США.

Міністр також повідомив, що Дмитро Фірташ найближчим часом може прибути до України.

Офіційної інформації щодо повернення бізнесмена немає.

Одного з найбагатших громадян України, голову ради директорів Group DF Дмитра Фірташа заарештували у Відні в березні минулого року.

За кілька днів він вийшов на свободу під рекордну для австрійського правосуддя заставу у 125 мільйонів євро.

Сполучені Штати Америки звинувачують пана Фірташа в організації міжнародної корупційної схеми і вимагають видати його.

За версією слідства, підозрювані у цій справі - а у ній проходять шестеро людей, серед яких індійський парламентар, угорський, індійський та шриланкійський підприємці – підкупили індійських чиновників з метою здобути дозвіл на розробку титанової шахти в індійському штаті Андхра-Прадеш.

Захист бізнесмена називав звинувачення проти нього політично вмотивованими та виступав проти екстрадиції пана Фірташа до США.

Новини на цю ж тему