Порошенко: перед змінами клімату рівні всі

Порошенко та Обама Копирайт изображения AFP
Image caption Петро Порошенко та Барак Обама поспілкувалися в кулуарах Паризької конференції

Президент України закликав світову спільноту допомогти Україні в подоланні екологічних наслідків "гібридної війни" на Донбасі.

Такий заклик прозвучав у виступі Петра Порошенка на відкритті міжнародної конференції зі змін клімату в Парижі.

За словами українського президента, наслідки глобального потепління спільні для всіх країн - і бідних, і багатих.

"В нас є дуже багато проблем. Тероризм, війни, міграція. Але є тільки одна проблема, яка робить нас рівними за вразливістю. Це проблема зміни клімату. Її вирішення є іспитом для всіх народів", - зазначив Петро Порошенко.

Український президент скористався трибуною Паризької конференції, щоби привернути увагу світу до становища на сході України.

"Моя країна потерпає від тероризму, що фінансується та підтримується Російською Федерацією. В результаті загинуло більше 8 тисяч українців, з яких близько 6 тисяч мирних мешканців", - сказав Петро Порошенко.

Росія неодноразово і категорично спростовувала причетність до подій на сході України.

Загроза екологічної катастрофи

Український президент застеріг про ризик екологічної катастрофи на Донбасі.

"Підтримувані Росією терористи затопили багато шахт в цьому регіоні. Їхні злочинні дії призвели до отруєння питної води, ґрунту, флори та фауни регіону. Донбас став полігоном для російських та проросійських військ, - цитує виступ президента його прес-служба. - Як наслідок, земля та атмосфера сильно забруднені від вибухів та пошкодженнями хімічних та інших промислових заводів".

Президент заявив також, що "новий український Донбас має бути зосереджений на енергоефективності".

За словами Петра Порошенка, незважаючи на всі виклики, Україна залишається відданою своїм зобов’язанням в межах Рамкової конвенції ООН про зміни клімату та Кіотського протоколу.

Президент запевнив, що, хоча й попереду величезна робота з відновлення Донбасу, Україна не перевищуватиме ліміт рівня викидів парникових газів.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Згодом на офіційній сторінці президента у Facebook було названо конкретні показники скорочень викидів, які Україна зобов'язується втілити.

"Ми поставили перед собою мету: в 2030 році скоротити до 60% викиди парникових газів порівняно з показниками 1990 року. Ми визначили цей рівень, пам’ятаючи про масштабні завдання, які Україна повинна вирішити, щоб відновити Донбас", - каже президент.

Президент України провів у кулуарах кліматичної конференції низку зустрічей з лідерами європейських держав, щоб закликати їх не послабляти режим санкцій, введених проти Росії після анексії Криму і початку конфлікту на Донбасі.

Росія заперечує, що фінансує і підтримує сепаратистів із так званих "ДНР" і "ЛНР".

Новини на цю ж тему