Кривий Ріг: комісія знайшла порушення, Вілкула "вигнали"

Кривий Ріг
Image caption Протистояння у Кривому Розі триває з дня другого туру мерських виборів

Парламентська ТСК ухвалила проміжне рішення, у якому встановила наявність порушень під час другого туру виборів мера Кривого Рогу, заявив ВВС Україна член комісії Олександр Черненко.

Це рішення не матиме прямого впливу для вирішення конфліктної ситуації навколо встановлення результатів голосування, підкреслює він.

Джерела ВВС Україна в комісії стверджують, що остаточний звіт може з’явитися ще до кінця цього тижня, а одним з ймовірних варіантів розвитку подій після його публікації може стати призначення парламентом ще одних виборів у Кривому Розі.

Тим часом депутати від "Самопомочі" разом з місцевими жителями "вигнали" з приміщення міськвиконкому мера Юрія Вілкула.

У мерії заявили про те, що парламентарі зірвали плановий прийом мером громадян, а зараз "нагнітають обстановку".

Рішення комісії

Тимчасова слідча комісія з питань перевірки фактів порушень під час проведення повторного голосування на виборах Криворізького міського голови ухвалила проміжне рішення про наявність порушень у ході голосування 15 листопада цього понеділка.

Член ТСК Олександр Черненко повідомив ВВС Україна, що за таке рішення проголосувало вісім депутатів, проти – один представник "Опозиційного блоку", утрималися двоє парламентарів.

За його словами, тепер комісія встановлюватиме, чи вплинули ці порушення на остаточний результат голосування.

Вибори у Кривому Розі опинилися в центрі уваги після того, як представники партії "Самопоміч" заявили про фальсифікацію результатів другого туру голосування, яка призвела до поразки їхнього висуванця Юрія Милобога.

Копирайт изображения unian
Image caption Щотижня на площі біля криворізької мерії збирається кількатисячне віче

Згідно з результатами, оприлюдненими міською виборчою комісією, розрив між Милобогом та попереднім мером, представником "Опозиційного блоку" Юрієм Вілкулом, якого було проголошено переможцем виборів, складає 752 голоси.

Щонеділі протягом трьох тижнів з дня голосування біля криворізької мерії збирається кількатисячне віче.

29 листопада активісти проголосили обрані на місцевих виборах міськраду та мера нелегітимними та заявили про початок роботи Ради представників громади Кривого Рогу на першому поверсі мерії.

Остаточний звіт

Наступне засідання ТСК призначено на середу, заявив Олександр Черненко, утримавшись від прогнозів стосовно того, коли саме комісія може затвердити свій остаточний звіт.

Водночас джерело ВВС Україна в ТСК повідомило, що фінальний звіт можуть затвердити до кінця цього тижня.

Співрозмовник не виключив, що презентувати цей документ у Верховній Раді можуть уже цієї п’ятниці.

У звіті може міститися рекомендація стосовно подальших дій для залагодження конфліктної ситуації.

"Або порушення не вплинули на результати виборів, або вплинули. Відповідно, є три варіанти: або "Вілкул мер", або "Милобог мер", або "неможливо визнати результати, тому потрібно призначити ще одні вибори", - заявило джерело ВВС Україна.

Представники партії "Самопоміч", які перебувають у Кривому Розі, кажуть, що вирішенням ситуації повинно стати "політико-правове рішення".

Натомість лідер криворізького відділення партії УКРОП, екс-кандидат у мери Микола Кравченко у розмові з ВВС Україна припустив, що у разі призначення нових виборів від "Опозиційного блоку" балотуватиметься син Юрія Вілкула Олександр – колишній віце-прем’єр-міністр в уряді Миколи Азарова, кандидат у мери Дніпропетровська у ході останніх місцевих виборів.

"Вигнання" Вілкула

Тим часом у Кривому Розі активісти заявили, що фізично "вигнали" з приміщення міськвиконкому Юрія Вілкула.

"Юрій Вілкул евакуювався з мерії Кривого Рогу. Правильно зробив. Самосуд не потрібний ні йому, ні нам. Вілкул і Ко відповідатимуть перед судом. Обіцяємо", - написав у Facebook депутат парламенту Єгор Соболєв.

Image caption Семен Семенченко брав активну участь у подіях у криворізькій мерії

"Щойно мешканці вигнали з виконкому колишнього міського голову Юрія Вілкула. До політико-правового рішення Верховної Ради, що робити з масовими фальсифікаціями на виборах патріоти Кривого Рогу і України вимагають від корумпованої банди припинити провокації!" - описав події у мерії інший парламентар від "Самопомочі" Семен Семенченко, проголосивши "загальний збір" біля міськвиконкому.

Тим часом у мерії Кривого Рогу повідомляють, що парламентарі та їхні прихильники у понеділок зранку зірвали прийом мером громадян.

"На прийом до мера записалося понад 15 людей, була повна приймальня. Коли він почав прийом громадян, увірвалися Семенченко і Соболєв. З ними були агресивно настроєні люди в камуфляжі. У (Вілкула. – Ред.) спитали, на якій підставі він тут перебуває, почали його ображати, казати: "Не доводьте до самосуду, ми зараз вас звідси винесемо", - розповіла ВВС Україна керівниця прес-служби міськвиконкому Ірина Герасименко.

"Вони захопили міськраду, зараз ходять у нас коридорами, заважають працювати. Заглядають по кабінетах, нагнітають обстановку", - додала вона.

За її словами, під час подій у мерії одному з місцевих мешканців порвали пальто, і зараз він пише заяву до поліції.

Пані Герасименко заявила, що не знає, де зараз перебуває Юрій Вілкул.

Новини на цю ж тему