Мінськ: амністію бойовикам обговорять у січні

Сайдік Копирайт изображения AP
Image caption Спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік заявив, що проект амністії розробив один з координаторів ОБСЄ у робочих підгрупах

Неофіційний документ щодо принципів та порядку амністії бійців, залучених до конфлікту на сході України, учасники переговорів будуть обговорювати у січні 2016 року.

Про це після закінчення чергового засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі заявив у Мінську спецпредставник ОБСЄ Мартин Сайдік.

Робочий документ щодо амністії розробив один з координаторів ОБСЄ у переговорних робочих підгрупах.

Амністію ще не обговорювали

"Координатор підготував неофіційний робочий документ з питань амністії на основі письмових пропозицій сторін. Це питання будуть обговорювати у січні наступного року", - повідомив спецпредставник ОБСЄ.

Один з представників України на мінських перемовинах Ірина Геращенко вже заявила, що жодних документів щодо амністії українські представники ще не обговорювали.

"На жодній з підгруп ніякий проект закону про амністію не обговорювали і не ухвалювали", - заявила пані Геращенко.

Вона вказала, що представники України вивчають досвід амністії після конфліктів, зокрема у Хорватії, де амністія тривала 12 років, та "вислуховують шантаж бойовиків".

"Проте жодних конкретних і предметних документів не напрацьовувалось", - додала пані Геращенко.

Ірина Геращенко нагадала, що закон про амністію ухвалюватиме тільки Верховна Рада, тільки після звільнення заручників та припинення конфлікту.

"Має бути чітке розділення злочинів і осіб на тих, хто не потрапляє під жодну амністію, а це - причетні до вбивств, катувань і інших злочинів проти людяності", - заявила пані Геращенко.

Обмін полоненими

Прогресу щодо обміну полоненими також не досягли.

На засіданні групи на початку грудня сторони намагались домовитись щодо обміну полоненими у форматі "всіх на всіх", але цього досягти не вдалось.

Раніше представники України заявляли, що у самопроголошених республіках утримують щонайменше 140 громадян України.

У вівторок керівник МВС Білорусі Ігор Шуневич заявив, що слідчі органи країни хочуть покарати білорусів-учасників конфлікту на Донбасі з обох боків.

Справи щодо 12 таких білорусів вже передані у Слідчий комітет, а ще 100 людей перебувають у полі зору правоохоронців.

Копирайт изображения AP
Image caption Сторони домовились почати розмінування на 12 ділянках

Питання їхньої амністії буде розглядатись тільки після винесення їм вироків.

Простір для життя

Підгрупа з питань безпеки у вівторок узгодила перелік пріоритетних ділянок для розмінування на Донбасі, повідомив пан Сайдік.

Таких ділянок визначили 12 і вони прилягають до лінії розмежування.

Розмінування буде проходити під наглядом спільного центру контролю та координації, а також ОБСЄ.

У вівторок сторони не досягли успіху у перемовинах щодо принципу та порядку проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Мартін Сайдік також висловив жаль, що у самопроголошені республіки все ще не можуть потрапити міжнародні гуманітарні вантажі.

Новини на цю ж тему