Єврокомісія: Україна виконала критерії, потрібні для безвізового режиму

прапори Копирайт изображения AP

Європейська комісія вважає, що Україна виконала критерії для лібералізації Європейським Союзом візового режиму для громадян України. Про це сказано у звіті ЄК.

"Єврокомісія підтвердила виконання Україною всіх критеріїв Плану дій візової лібералізації. Безвізовому режиму - бути!" - написав президент Петро Порошенко у Twitter.

Міністр юстиції Павло Петренко прогнозує, що вже з наступного року українці їздитимуть в країни Шенгенської зони без віз.

"Вітаю всіх українців з тим, що Україна виконала всі свої зобов’язання, і з тим, що вже з наступного року ми зможемо їздити до Європи як частина великої європейської сім’ї – без віз", - написав у своєму Facebook пан Петренко.

Раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін допускав, що ЄС може запровадити безвізовий режим для громадян України влітку-восени 2016 року.

Президент Литви Даля Грібаускайте у Twitter привітала Україну та Грузії із тим, що ЄК відзначила прогрес щодо безвізового режиму.

Фінальний звіт

"Комісія вважає, що Україна виконує всі критерії, встановлені в чотирьох блоках другого етапу Плану дій щодо лібералізації візового режиму", - сказано в звіт Єврокомісії.

Тепер ЄК збирається на початку 2016 року підготувати законодавчі пропозиції для наступних кроків щодо безвізового режиму для українців.

Водночас в Єврокомісії відзначають, що продовжать стежити за тим, як Україна впроваджує необхідні реформи.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав це "дуже позитивною подією", але наголосив, що треба продовжувати працювати над тим, щоб втілити реформи.

"Це не означає, що ми зараз маємо заспокоїтись. Ми послідовно маємо працювати над тим, щоб всі реформи працювали", - сказав пан Клімкін журналістам, коментуючи звіт ЄК.

"Комісія буде моніторити наш прогрес", - додав він.

Україна раніше ухвалила так званий "безвізовий пакет" законопроектів, деякі із них - у першому читанні.

Що далі?

Після позитивного висновку Європейської комісії щодо надання Україні безвізового режиму, наступне слово за Радою ЄС та Європарламентом.

У Раді ЄС має бути одностайне рішення всіх 28 представників країн ЄС, що дає можливість окремим членам застосувати вето. Цей етап може пройти в січні-лютому 2016 року.

Рішення Ради ЄС має ратифікувати Європарламент простою більшістю депутатів, а після цього ще потрібні кілька місяців на узгодження внутрішніх бюрократичних процедур.

Новини на цю ж тему