Порошенко призначив нового керівника Нацгвардії

Порошенко Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Перед Харковом Порошенко побував у Луганській області

Новим командувачем Національної гвардії президент Петро Порошенко призначив генерал-лейтенанта Збройних сил України Юрія Аллерова.

"Представляючи нового командира Нацгвардії особовому складу, викладачам і курсантам Національної академії Національної гвардії України у Харкові, глава держави зазначив, що Юрій Аллеров був одним із тих, хто працював над її створенням", - повідомили у прес-службі президента.

За словами пана Порошенка, новопризначений керівник "гідно проявив себе у найважчі періоди проведення АТО".

"Востаннє у нас відбувалися непрості розмови і на Сарматі, і в Артемівську після виходу з Дебальцевого. Я бачив впертість і патріотизм цього генерала, який стоїть горою за своїх солдат, але разом з тим зробить все, щоб виконати наказ командувача і захистити Україну", - сказав український лідер.

Він підписав указ про призначення пана Аллерова, перебуваючи із робочою поїздкою у Харкові.

"Намагатимусь зробити усе можливе, щоб Національна гвардія не підвела вас, свій народ", - сказав після цього Юрій Аллеров.

Досі обов'язки командувача Нацгвардії виконував генерал-лейтенант Олександр Кривенко, а перед нею керував - чинний міністр оборони Степан Полторак.

Відновлена боєздатність

Перед тим у середу Петро Порошенко побував у Сєвєродонецьку Луганської області і заявив там, що Збройні сили України відновили свою боєздатність.

"Створено потужне угруповання військ, здатне дати відсіч агресору у разі ескалації конфлікту на сході України", - сказав він.

За словами президента, на східному напрямку створили три оборонні рубежі, обладнали понад 410 ротних та взводних опорних пунктів, триває обладнання ще 70-ти.

Він також зазначив, що протягом 2015-го ЗСУ забезпечили понад 3600 одиницями нових та модернізованих зразків озброєння й військової техніки, більше 400 тисячами ракет і боєприпасів.

"Протягом року війська отримали майже сто тисяч бронежилетів, стільки ж кевларових шоломів, 336 тисяч комплектів літніх польових костюмів, 216 тисяч утеплених курток, понад 100 тисяч спальних мішків", - додали на сайті президента.

При цьому пан Порошенко наголосив, що модернізацію українського війська слід продовжувати, і сказав, що Україна пишається своєю армією і довіряє їй.

"Стабілізація ситуації на Сході держави - основний здобуток у сфері безпеки та оборони за 2015 рік", - заявив він.

Новини на цю ж тему