У Росії відновився суд над Надією Савченко

Савченко Копирайт изображения AFP

У Ростовській області РФ після новорічної перерви відновилися судові засідання у справі Надії Савченко.

В середу судді відмовилися розглядати важливі, на думку пані Савченко та її адвокатів, матеріали, надіслані Україною.

Колегія на чолі з Леонідом Степаненко відмовилася долучати до справи матеріали, надіслані Генпрокуратурою України, які, за словами адвоката Іллі Новікова, доводять невинуватість пані Савченко в інкримінованому їй злочині.

Пані Савченко звинувачують у тому, що 17 червня 2014 року під Луганськом вона корегувала вогонь української артилерії, навмисно наводячи його на мирних жителів. Відповідно, стверджують обвинувачі, вона є причетною до загибелі співробітників російського телебачення Антона Волошина та Ігоря Корнелюка.

Сама Савченко пояснює, що вогонь не корегувала, а в полон потрапила в бою з озброєними сепаратистами, яких обстрілювали українські артилеристи.

У матеріалах української Генпрокуратури містяться, зокрема, дані про багатьох озброєних сепаратистів, які загинули та були поранені внаслідок того самого обстрілу, в причетності до якого звинувачують Савченко.

Голодування

"Це підтверджує не лише те, що Савченко не мала відношення до цього обстрілу, а також те, що обстріл вівся не по Корнелюку й Волошину, а по озброєній групі комбатантів, серед яких перебували Корнелюк і Волошин", - цитує адвоката Новікова російське видання "Медіазона".

Пані Савченко та адвокати доводять, що опинилася в полон ще до загибелі Волошина й Корнелюка. Це, за словами представників захисту, підтверджується свідченнями, експертизами і даними білінгу її мобільних телефонів.

З 17 грудня Надія Савченко на знак протесту проти дій колегії суддів на чолі з Леонідом Степаненком оголосила голодування до кінця процесу.

У середу вона сказала журналістам, що схудла на 15 кг, однак почувається нормально. Проте раніше вдень адвокат Микола Полозов, відвідавши свою підзахисну в ізоляторі, написав, що вона відчуває болі в підшлунковій залозі та напади нудоти.

Надія Савченко називає звинувачення на свою адресу повністю сфабрикованими, а саму справу - політичною. Раніше Савченко заявила журналістам, що не вірить у російське правосуддя, а тому не буде подавати апеляцію.

Новини на цю ж тему