США наклали нові санкції на Іран через ракети

Іран Копирайт изображения Reuters
Image caption Нові санкції були накладені на наступний день після зняття міжнародних санкцій, пов'язаних з ядерною програмою Ірану

США наклали нові санкції на іранські компанії й приватних осіб через випробування балістичної ракети, які нещодавно відбулися в країні.

Санкції, які стосуються 11-ти компаній та осіб, забороняють їм використовувати банківську систему США.

Цей крок був зроблений після того, як з Ірану зняли міжнародні санкцій, пов'язані з його ядерною програмою.

"Значна загроза"

Нові обмеження були спровоковані тим, що у жовтні 2015 року Іран провів випробування балістичної ракети, яка здатна нести ядерну боєголовку. Таким чином, країна порушила резолюції ООН.

"Програма Ірану з розробки балістичних ракет становить значну загрозу для регіональної і глобальної безпеки. Вона і надалі буде піддаватися міжнародним санкціям", - заявив заступник секретаря США з фінансової розвідки та протидії тероризму.

Раніше президент Ірану Хассан Рухані привітав скасування міжнародних санкцій, заявивши, що це рішення "відкриває нову главу" у стосунках Ірану та решти світу.

"Міжнародна дипломатія"

У суботу Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) оголосило про виконання Тегераном всіх умов, які стосуються демонтажу його ядерної програми.

Президент США Барак Обама привітав угоду з Іраном.

"Це хороший день, оскільки ми знову бачимо, чого можна домогтися міжнародної дипломатією", - сказав він.

"Протягом десятиліть через розбіжності наші уряди практично не спілкувалися, що зрештою не сприяло просуванню наших інтересів", - зазначив пан Обама.

Іран не зможе створити ядерну бомбу завдяки угоді, додав американський президент.

Новини на цю ж тему