Порошенко анонсував судові позови щодо Криму

Порошенко Копирайт изображения Reuters
Image caption Петро Порошенко анонсує низку судових позовів проти Росії щодо Криму

Через два тижні від імені держави Україна, а також від імені українських підприємств у різні міжнародні суди подадуть позови щодо анексії Росією Криму.

Про це в інтерв’ю українським телеканалам заявив президент України Петро Порошенко.

"За два тижні побачите низку судових ініціатив України та підприємств, які будемо супроводжувати, для захисту державних інтересів за багатьма конвенціями, які ми представимо в різних міжнародних судах щодо Криму", - заявив Петро Порошенко.

Він розповів, що для повернення Криму Україна очікує на створення майданчику з умовною назвою "Женева+", до якого мають бути залучені США, ЄС та країни гаранти Будапештського меморандуму.

На цьому майданчику мають говорити про дотримання прав кримських татар та програму деокупації: міжнародний тиск, санкції та судові процеси.

Для захисту прав кримських татар очікується приїзд місії Ради Європи, а також обговорення результатів роботи місії Туреччини.

"Організовуємо обговорення місії Туреччини, яка повернулась з Криму. Результати шокуючі і світ повинен це знати", - додав Петро Порошенко.

Конституційна децентралізація "потім"

Петро Порошенко ще раз наголосив, що ухвалення конституційних змін про децентралізацію, в яких є пункт щодо особливого самоврядування в окремих районах Донбасу, поки відкладається.

"Децентралізація – це не тільки і не стільки про мінські угоди. Це ключова реформа країни... Технології зірвати процес не пройдуть. Покласти на Україну відповідальність за зрив Мінську не дам", - заявив Петро Порошенко.

Проте одразу ж виставив для голосування децентралізації низку умов. Зокрема, до ухвалення змін має бути повне припинення вогню і тривалий період тиші, повний доступ ОБСЄ до місць зберігання зброї та контроль ОБСЄ над кордоном.

Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Петро Порошенко висловив задоволення від 4-годинних перемовин з віце-президентом США Джо Байденом у Давосі

"Щоб гарантовано припинити завезення іноземних військ та техніки", - заявив пан Порошенко.

Окрім того, до ухвалення змін мають звільнити всіх заручників, організувати безпековий контингент ОБСЄ або іншої організації, а також скасувати результати виборів у "ДНР" та "ЛНР" від 2 листопада 2014 року.

Перевибори Ради не потрібні

Петро Порошенко виступає проти дочасних виборів Ради і чекає від неї наступного тижня ухвалення кількох важливих законів.

"Я ставлюсь так, як і український народ, адже більшість - 43%, проти дочасних виборів Ради", - заявив президент.

Наступного тижня від Ради він чекає голосування за конституційну реформу у частині правосуддя, пакет законів для безвізового режиму та пакет законів для підвищення військової дисципліни.

"Також чекаю обговорення коаліційної угоди і обговорення складу уряду. Спроба розхитати коаліцію – надзвичайно безвідповідальна", - додав пан Порошенко.

Кількома годинами раніше Арсеній Яценюк запропонував провести референдум щодо Конституції, зокрема, пропонуючи звільнити одразу усіх суддів.

"Звільнити одразу всіх суддів не можна. 8 тисяч суддів підуть до Європейського суду і виграють. Всіх доведеться відновити і ще й по 15-20 тисяч євро заплатити кожному", - заочно парирував один з аргументів прем’єра президент.

Новини на цю ж тему