Савченко звинуватила у своєму викраденні помічника Суркова

Надія Савченко Копирайт изображения Getty

Українка Надія Савченко у російському суді упізнала по фотографії людину, яка брала участь у вивезенні її до Росії. За словами адвокатів, це колишній співробітник адміністрації президента РФ Павло Карпов.

"Помічник В. Ю. Суркова (Владислав Сурков - помічник президента Росії Володимира Путіна. - Ред.), колишній співробітник адміністрації президента РФ Павло Миколайович Карпов - один з викрадачів Савченко", - написав у Twitter один із захисників Савченко Микола Полозов.

У понеділок у суді у російському місті Донецьк українська льотчиця описала зовнішність одного з чоловіків, який, як заявляє пані Савченко, у червні 2014 року брав участь в операції з її вивезення на територію Росії.

Потім адвокат Ілля Новіков пред'явив фотографію - і Надія Савченко підтвердила, що це - той самий чоловік.

"Вивезенням Савченко до Росії командувала ця людина. Павло Карпов, засвітився як "куратор ЛНР від АП", - невдовзі написав у Twitter Ілля Новіков.

У Кремлі поки що офіційно не коментували ці заяви.

Як повідомив згодом у Twitter інший адвокат Савченко, Микола Полозов, суд погодився долучити це фото до матеріалів справи.

У понеділок пані Савченко вдруге за чотири місяці розповіла суду про події червня 2014, коли вона, як твердить захист, потрапила в полон під Луганськом, а потім опинилася в руках російських ФСБ і Слідчого комітету.

Російська влада звинувачує її в причетності до загибелі двох співробітників російського телебачення 17 червня під Луганськом, а також у незаконному перетині російського кордону.