Війна у Сирії: донори обіцяють мільярди для біженців

ДІти Копирайт изображения AFP
Image caption Учасники конференції вважають, що дітям із Сирії слід негайно забезпечити освіту

Міжнародні донори беруть на себе зобов'язання виділити мільярди доларів на допомогу сирійським біженцям.

Зокрема, Німеччина у перший день донорської конференції, яка проходить у Лондоні, пообіцяла пожертвувати 2,6 млрд доларів, Велика Британія - 1,7 млрд.

США кажуть, що дадуть 925 млн доларів - переважно на їжу та притулки.

Виділити гроші також планують Австралія, Бельгія, Італія, Польща, Японія, ОАЕ, Австрія, Швейцарія, Естонія і Данія.

Кінцева мета конференції - зібрати для жертв війни у Сирії 9 млрд доларів.

Однак надії її учасників були дещо затьмарені припиненням мирних переговорів у Женеві у середу, а також пожвавленням бойових дій у Сирії.

Сирійські урядові сили за підтримки російських авіаударів продовжують наступ на півночі Алеппо.

За словами турецького прем'єра Ахмета Давутоглу, приблизно 70 тисяч сирійців, рятуючись від бомбардування, рухаються у бік турецького кордону.

Діти перш за все

Відкриваючи конференцію, британський прем'єр Девід Кемерон сказав: "Існує критична нестача життєво важливої допомоги".

Він та голова ООН Пан Гі Мун говорили про критичну потребу забезпечити усіх дітей-біженців освітою вже впродовж наступних кількох місяців.

Участь у заході в Лондоні беруть 60 країн і 30 світових лідерів.

Разом вони намагаються зарадити 4,6 млн біженців і 13,5 млн людей, які потребують гуманітарної допомоги у Сирії.

Це вже четверта схожа конференція, цього разу у її фокусі - освіта та працевлаштування для сирійських біженців у сусідніх з Сирією країнах. Найбільше з них прихистила Туреччина - 2,5 млн.

Як передає кореспондент ВВС з питань дипломатії Джеймс Роббінс, делегати із Туреччини, Йорданії та Лівану кажуть, що аби впоратися із напливом людей, вони потребують довготермінової підтримки.

З оголошеної цього разу потреби у 9 млрд доларів 7,7 млрд закликала виділити ООН, решту грошей - уряди країн, що приймають біженців.

Частково ця сума така велика через недофінансування попередніх запитів. Приміром, із майже 3 млрд, які ООН закликала пожертвувати минулого року, досі зібрали лише 43%.

Копирайт изображения Reuters

Конфлікт у Сирії:

  • Чому у Сирії триває війна? Антиурядові протести переросли у громадянську війну, яка триває вже чотири роки. Серед учасників конфлікту - війська президента Башара Асада, так звана "Ісламська держава", сирійські повстанці та курди.
  • Хто з ким воює? Урядові сили, зосереджені у Дамаску та у центрі і заході Сирії, протистоять джихадистам з "Ісламської держави", "Фронт Нусра", а також менш численним групам повстанців, яких називають поміркованими. Ці групи також воюють одна з одною.
  • Як реагує світ? Іран, Росія, і ліванський рух "Хезболла" підтримують алавітський уряд Асада, тоді як Туреччина, Саудівська Аравія і Катар - за помірковану опозицію, більшість із якої становлять мусульмани-суніти. На їхньому боці також США, Велика Британія і Франція. Вважають, що "Хезболла" та Іран відрядили до місця конфлікту військових, а коаліція західних країн та Росія завдають авіаударів по територіях противників тих, кого вони підтримують.

Новини на цю ж тему