Структури Коломойського подали нові позови проти Росії

Копирайт изображения UNIAN

Компанії, пов'язані з українським мільярдером Ігорем Коломойським, подали до Гаазького арбітражу новий позов до Росії.

Про це свідчить інформація на сайті суду.

Позов подали п'ять компаній: "ДніпроАзот" і "Аберон", пов'язані з групою "Приват", "Лугзор" (ця компанія має тих самих уповноважених осіб, що й "Аберон"), "Лібсет" (зареєстрований за тією ж адресою, що й "Лугзор") та "Укрінтерінвест".

У розділі "тип справи" зазначено, що це "інвестиційний арбітраж", тобто розгляд у суперечці між іноземним інвестором і державою, на території якого була зроблена інвестиція.

Позов ініційований на основі російсько-української угоди про заохочення і захист інвестицій від 27 листопада 1998 року. Сума позову не уточнюється, розгляд почався 26 травня 2015 року.

На сайті суду вказано, що Росія не призначила представників для участі в справі. Москва відмовилася брати участь у процесі.

Російські чиновники заявили в листах, що згадана угода не може слугувати підставою для подання позову. Також влада РФ відзначила, що не визнає юрисдикції Гаазького суду в цій справі.

Це шостий позов, поданий структурами Коломойського до Росії. Компанії вимагають відшкодувати збиток у зв'язку з втратою майна, яке належало їм до анексії Криму.

Суму збитків за першим п'ятьма позовами оцінюють у 1,2 млрд доларів.

Новини на цю ж тему