Останнє слово Савченко перенесли на четвер

Надія Савченко Копирайт изображения Reuters

Суд погодився перенести виступи адвокатів української льотчиці Надії Савченко та її останнє слово на четвер. Про це попросила сторона захисту.

Під час засідання у середу Савченко заявила, що почне із завтрашнього дня сухе голодування, якщо суд візьме на винесення вироку понад два тижні. У цьому випадку, за її словами, вирок їй виноситимуть посмертно.

Вона також сказала, що є офіцером українських збройних сил і "мала повне право захищати свою землю".

"Ви не маєте жодного права судити мене", - заявила вона.

"Повна доведеність вини"

Російське державне обвинувачення під час дебатів попросило присудити Надії Савченко до 23 років позбавлення волі.

"Сторона обвинувачення доходить висновку про повну доведеність вини Савченко у вбивстві громадян Росії Корнелюка і Волошина", - заявив в суді прокурор Павло Філіпчук.

Адвокати Надії Савченко - Микола Полозов і Марк Фейгін - заявили, що її звільнення можливе лише через політичні переговори.

"Все складається, як і прогнозувалося. Савченко звільнять політичні переговори, а не бутафорський суд", - написав Марк Фейгін у Twitter.

Прокурори у суді заявили, що вважають, що провина Надії Савченко повністю доведена.

Її звинувачують в причетності до загибелі двох російських журналістів на Донбасі та в незаконному перетині російського кордону.

Надія Савченко ці звинувачення відкидає, заявляючи, що її силоміць вивезли до Росії.

Фінальний етап

Після заключного слова Надії Савченко судова колегія з трьох суддів на чолі з Леонідом Степаненко призначить дату оголошення вироку.

Прокурори Павло Філіпчук, Дмитро Юношев і Владислав Кузнєцов заявили на процесі, що вина Савченко, з їхньої точки зору, повністю доведена, а аргументи захисту - спростовані.

17 червня 2014 року Надію Савченко захопили у полон сепаратисти - у районі на північ від Луганська.

Через шість днів після цього вона опинилася в Росії, де Слідчий комітет звинуватив її в причетності до загибелі двох російських журналістів під обстрілом в тому ж районі 17 червня.

Надія Савченко, її адвокати і залучені свідки-експерти під час суду доводили, що звинувачення проти неї сфальсифіковані, а справа має політичний характер, тому обвинувальний вирок неминучий.

За фабулою обвинувачення, Надія Савченко приїхала до Луганської області з метою вбивати мирне населення, залізла 17 червня на вишку, побачила групу мирних жителів, які йдуть дорогою біля селища Металіст, і навела на них вогонь артилерії.

Під цим вогнем загинули і працівники російського телебачення Ігор Корнелюк та Антон Волошин, в причетності до смерті яких і звинувачують пані Савченко.

За версією російської прокуратури, Надію Савченко після кількох днів в полоні просто відпустили за рішенням тодішнього командира батальйону сепаратистів "Зоря" Ігоря Плотницького, після вона якимось чином перейшла кордон і опинилася у Воронезької області Росії, де її арештували.

Сама Савченко раніше докладно розповіла в суді, як її, передаючи з рук в руки і з машини в машину, вивезли в Росію.

Новини на цю ж тему