У Бразилії затримали екс-президента Лулу да Сілву

Фото 1 Копирайт изображения AFP
Image caption Розслідування значно підірвало популярність Лули да Сілви в країні

Поліція затримала екс-президента Бразилії Луїса Інасіу Лулу да Сілву у рамках масштабного розслідування ймовірної корупції в державній нафтовій компанії Petrobras.

Правоохоронці провели обшуки у помешканні колишнього президента у Сан-Бернарду-ду-Кампу неподалік Сан-Паулу.

Самого Лулу да Сілву забрали на допит.

Обшуки також пройшли у штаб-квартирі Інституту політичних досліджень у Сан-Паулу - некомерційного фонду, президентом якого є сам Лула да Сілва, а також у помешканні його дружини Маріси і синів.

Операція "Автомийка"

Поліція загалом отримала 33 ордери на обшук і ще 11 ордерів на арешт у штатах Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу і Баїя. Справою займаються близько 200 федеральних агентів.

Екс-президента Лулу да Сілву підозрюють в одержанні заохочень на будівництво ранчо і пляжного будинку від низки будівельних компаній, діяльність яких у рамках операції розслідують правоохоронці.

Пан Лула, що обіймав посаду глави держави впродовж двох термінів із 2003 по 2011 роки, відкидає усі звинувачення у корупції.

Він очолював країну у часи стрімкого економічного зростання, і досі користувався значною підтримкою в країні. Чинна президентка Бразилії Ділма Русеф у часи правління Лули да Сілви була керівницею його адміністрації.

Масштабне розслідування, відоме як операція "Автомийка", перевіряє звинувачення у корупції та відмиванні грошей у державній нафтовій компанії Petrobras, до яких, за версією слідства, була причетна ціла низка високопоставлених чиновників.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Чинна президентка Бразилії Ділма Русеф була керівницею адміністрації у часи правління Лули да Сілви

Скандал розгорівся навесні 2014 року, коли правоохоронці арештували колишнього директора Petrobas із постачання Паулу Роберто Косту.

Відтоді у зв'язку зі скандалом поліція арештувала понад 100 людей, серед яких відомі політики і бізнесмени.

У п'ятницю верховний суд країни підтримав висунення обвинувачень спікеру нижньої палати парламенту Едуарду Куньє.

Його підозрюють в отриманні хабарів на суму в кілька мільйонів доларів за допомогу в укладенні контрактів компанії Petrobas.

Новини на цю ж тему