Порошенко обговорив з Варфоломієм помісну православну церкву

Порошенко Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Петро Порошенко зустрівся з Патріархом Варфоломієм I

Президент України Петро Порошенко у Туреччині зустрівся з Архієпископом Константинополя - Вселенським Патріархом Варфоломієм I і обговорив перспективи створення в Україні Помісної православної церкви.

Як повідомила прес-служба президента, зустріч відбулася у Тронній залі Вселенського Патріархату у Стамбулі, а Петра Порошенка супроводжувала його дружина Марина.

"Безумовно, ми говорили про майбутнє України, про мир, про єдину Помісну Православну Церкву, якої прагне і чекає український народ", - наголосив Петро Порошенко на брифінгу після зустрічі.

Також президент висловив вдячність Патріарху за "величезну допомогу, яку український народ отримує від Вселенського Патріарха Варфоломія І".

"Я дуже вдячний його святості Патріарху Варфоломію І за дуже важливий для нас діалог стосовно майбутнього України", - наголосив Петро Порошенко.

У свою чергу Патріарх визнав, що церква Константинополя є "материнською церквою" для народу України.

"Ви знаєте, що церква Константинополя є материнською церквою української нації. Ми відчуваємо духовний зв'язок між Константинопольською Церквою та Україною", - сказав Варфоломій І.

Вселенський Патріарх є формальним головою всіх православних церков світу.

Саме до його повноважень належить офіційне визнання українських православних церков, які не визнає Російська православна церква.

Українська православна церква Київського патріархату, як і Українська автокефальна православна церква давно ведуть перемовини з Константинополем про надання автокефалії, що може стати поштовхом до створення Помісної православної церкви, незалежної від Москви.

Проте проти цього виступає РПЦ – фактично найбільша православна церква світу, якій в Україні підпорядковується Українська православна церква Московського патріархату.

Новини на цю ж тему