МЗС Росії: Лесін справді помер не від серцевого нападу

Лесін Копирайт изображения Reuters
Image caption Колишнього міністра друку Росії називали "Бульдозером"

Повідомлення про причини смерті колишнього міністра друку Росії Михайла Лесіна в США були перевірені ще раз російською стороною і виявилися правдою, повідомила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова.

"Я побачила у ЗМІ повідомлення з посиланням на представника слідства і уповноважених представників США про те, що у них з'явилася конкретна і досить чітка інформація про причини, які призвели до смерті російського громадянина. Ми перевірили, ці повідомлення виявилися правдивими", - сказала пані Захарова.

Також у п'ятницю стало відомо, що генеральний прокурор Росії Юрій Чайка надіслав до міністра юстиції США запит на отримання документів, необхідних для з'ясування причин і обставин смерті Михайла Лесіна.

Тіло 57-річного Лесіна виявили в номері вашингтонського готелю Dupont Circle 5 листопада минулого року. Спочатку повідомлялося, що причиною смерті міг стати серцевий напад.

Однак у ніч на п’ятницю в американській пресі з'явилися повідомлення про те, що, згідно з даними судово-медичної експертизи, Лесін помер від "тупих силових травм голови", а також подібних травм шиї, тулуба, верхніх і нижніх кінцівок.

Попри те, що вашингтонські судмедексперти не уточнили, яким саме чином покійний міг отримати травми, які призвели до його смерті, речник поліції Дастін Стернбек заявив, що правоохоронці продовжують розслідувати цю справу, пише Washington Post.

Пан Стернбек відмовився відповідати на питання, чи означає це, що у даній справі йдеться про злочин.

"Бульдозер"

Пан Лесін протягом довгого часу вважався однією з найвпливовіших фігур російської медіа-сфери та у владних колах.

Кореспондент ВВС у Москві Стів Розенберг каже, що протягом багатьох років Лесін був лояльним і ключовим членом команди Путіна та натхненником "зачистки" російського медіа-поля після приходу нинішнього президента Росії до влади.

За напір, з яким він розбирався з усіма критиками Кремля, пана Лесіна називали "бульдозером", додає він.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Михайла Лесіна називали близьким соратником Володимира Путіна

Після смерті пана Лесіна Володимир Путін відзначив його "величезний внесок" у розвиток ЗМІ в Росії.

Михайло Лесін починав свою кар’єру у галузі реклами та піару, згодом очолив державне інформагентство "РИА Новости", а у 1996 році розробив кампанію, яка дозволила перемогти на президентських виборах Борисові Єльцину, який не вважався фаворитом тих перегонів.

Слідство триває

Причини візиту Михайла Лесіна до Вашингтону в листопаді минулого року так і залишилися неназваними, однак відомо, що деякі члени його родини проживали та вели бізнес у цій країні.

У 2014 році американський сенатор Роджер Вікер закликав розслідувати можливу причетність пана Лесіна до відмивання грошей, звернувши увагу на те, що він та члени його сім’ї купили кілька багатомільйонних об’єктів нерухомості у Каліфорнії.

Сайт Business Insider повідомляє, що син колишнього міністра Антон продюсував кілька гучних голлівудських фільмів, у яких знімалися, зокрема, Бред Пітт, Вуді Аллен та Арнольд Шварценнеггер.

Сенатор Вікер відзначав, що статки пана Лесіна піднімають "серйозні питання" про те, як колишній держслужбовець міг дозволити собі настільки коштовні покупки. Крім того, на його думку, до цих угод можуть бути причетними люди, занесені до американського санкційного списку.

Новини на цю ж тему