ГПУ: Єжеля розшукуватиме Служба безпеки

Єжель Копирайт изображения UNIAN
Image caption Михайло Єжель був міністром оборони у 2010-2012 рр.

Михайлу Єжелю, міністру оборони за президентства Віктора Януковича, заочно оголосили про підозру у службовій недбалості, яка призвела до тяжких наслідків. Його будуть шукати за допомогою СБУ та в рамках міжнародного співробітництва, розповів ВВС Україна прокурор ГПУ Владислав Куценко.

"Його (Михайла Єжеля. - Ред.) наразі немає в Україні. Прокуратура підготувала документи для його розшуку. Тут нам необхідна допомога наших колег, які мають оперативні підрозділи, такі як СБУ", - відзначив Владислав Куценко.

"За попередньою інформацією, він переховується у Білорусі. Нинішні законодавчі процедури дозволяють повідомити йому про підозру, що ми і зробили... Будемо діяти в рамках міжнародного співробітництва", - додав представник ГПУ.

"Продаж бомбардувальників"

Копирайт изображения EPA
Image caption Через недбалість Михайла Єжеля Міноборони продало за заниженою ціною два важкі бомбардувальники Ту-95МС та комплектуючі до них

Раніше у п'ятницю на сайті Генпрокуратурі з'явилося повідомлення про те, що військова прокуратура ГПУ склала повідомлення про підозру "колишньому міністру оборони України за неналежне виконання службових обов'язків під час погодження у 2011 році переліку військового майна Збройних сил України, що підлягає відчуженню".

"Це рішення надало можливість міністерству оборони України здійснити неправомірне відчуження двох важких стратегічних бомбардувальників Ту-95МС суб'єкту підприємництва, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді матеріальних збитків державі в особливо великому розмірі на суму понад 24 млн грн", - йдеться у повідомленні.

В інтересах слідства у Генпрокуратурі поки що не розголошують назву підприємства, яке придбало літаки за заниженою ціною.

"Під час досудового розслідування встановлено місцезнаходження повітряних суден та їхніх комплектуючих, на них накладено арешт, чим попереджено подальшу реалізацію літаків та їх комплектуючих до Російської Федерації", - твердять у ГПУ.

Михайло Єжель очолював міністерство оборони з березня 2010 р. по лютий 2012 р. Пізніше був послом України в Білорусі.

Новини на цю ж тему