КДБ Білорусі затримав "гаманця Лукашенка"

Копирайт изображения Reuters
Image caption Президент Білорусі Олександр Лукашенко відмовляється називати Юрія Чижа олігархом.

КДБ Білорусі затримав білоруського мільйонера Юрія Чижа, якого в ЄС називали "гаманцем Лукашенко". Його підозрюють в невиплаті великої суми податків та тримають в слідчому ізоляторі КДБ.

Також затримали менеджерів компанії "Трайпл", гендиректором якої був Юрій Чиж. Про це повідомив в неділю прес-секретар КДБ Дмитро Побяржин.

Група компаній "Трайпл", що належить пану Чижу, виробляє безалкогольні напої, пластикову тару та вікна, веде нафтовий, транспортний, аграрний та будівельний бізнеси. Також в її активах – нафтові та газові компанії, кілька виробничих підприємств, мережа гіпермаркетів "Простор", компанія з торгівлі продовольством та одягом, футбольний клуб "Динамо", гірськолижний спорткомплекс "Логойськ" та мережа кафе і ресторанів.

Санкції і картопля

В березні 2012 року Юрія Чижа внесли до списку осіб, до яких застосовувалися візові та економічні санкції ЄС, як бізнесмен, що "надавав фінансову підтримку режиму Лукашенка через своє підприємство "Трайпл", активне в різних сферах білоруської економіки". В жовтні 2015 року санкції скасував суд ЄС в Люксембурзі, тому що Рада ЄС не зміг надати доказів цієї підтримки.

В мас-медіа Юрій Чиж фігурував, коли копав картоплю в заміській резиденції Олександра Лукашенка або навчав косити Жерара Депардьє.

Колишній бізнес-партнер пана Чижа Володимир Япришев перебуває під слідством уже півроку. Його звинувачують у шахрайстві і виведенні коштів за кордон.