Перші російські літаки залишили авіабазу в Сирії

Фото 1 Копирайт изображения Getty
Image caption Російським літакам доведеться подолати близько 5 тис. км до пунктів своєї постійної дислокації

Перша група російських військових літаків вилетіла із сирійської авіабази Хмеймім на пункти своєї постійної дислокації у Росії, повідомили у вівторок у прес-службі міноборони РФ.

Базу у Сирії залишили бомбардувальники Су-34 у супроводі транспортного літака Ту-154.

Раніше у міноборони Росії повідомили, що літаки із авіабази повертатимуться повітряними ешелонами у супроводі літаків військово-транспортної авіації. Вони здійснять "проміжні посадки на аеродромах в Російській Федерації для дозаправки паливом і контролю технічного стану".

Баланс сил

Напередодні президент Росії Володимир Путін оголосив про те, що з 15 березня почнеться виведення основних сил із Сирії, оскільки завдання, поставлені перед російськими військами, в цілому виконані.

Копирайт изображения Getty
Image caption Володимир Путін оголосив про відведення російський військ із Сирії на зустрічі із очільниками силових структур РФ у понеділок увечері

Російська військова кампанія у Сирії розпочалася у вересні минулого року.

Наразі достеменно невідомо, яка кількість російських військ перебувала у Сирії. За припущеннями американської сторони, їхня кількість коливалася від 3 до 6 тисяч військовослужбовців.

Як зазначив Володимир Путін, після повернення російських військ їхні пункти базування у Сирії - морський у Тартусі і авіаційний на аеродромі Хмеймім - "функціонуватимуть у старому режимі".

Росія є ключовим союзником режиму Асада. Введення її військ до Сирії змінило баланс сил у конфлікті, дозволивши урядовим силам відвоювати частину території у повстанців.

У Башара Асада напередодні повідомили, що Москва та Росія попередньо узгодили план виведення російських військ з країни.

Відновлення переговорів

У ніч проти вівторка виведення російських військ із Сирії Володимир Путін обговорив із президентом США Бараком Обамою.

Американське розвідувально-аналітичне агентство Stratfor, коментуючи рішення Москви, заявило, що Росія в цілому добилася тих цілей, які ставила перед собою, починаючи сирійську кампанію у вересні минулого року.

Сирійська опозиція уже привітала виведення російських військ із країни, заявивши, що це сприятиме мирному процесу.

Минулого місяця опозиція і уряд Башара Асада підписали угоду про припинення вогню, узгоджену Москвою і Вашингтоном.

Копирайт изображения Getty
Image caption ООН планує опублікувати звіт про воєнні злочини в Сирії

Водночас такі радикальні угруповання, як "Ісламська держава" і "Фронт Ан-Нусра", яке вважають близьким до "Аль-Каїди", не брали участь у мирних перемовинах і не є частиною домовленості про припинення вогню.

У вівторок у Женеві мають відновитися мирні переговори щодо Сирії.

Також цього дня ООН планує оприлюднити звіт щодо воєнних злочинів, вчинених за час п'ятирічного конфлікту в країні.

Новини на цю ж тему