Туреччина винуватить ІД у нападі в Стамбулі

Туреччина
Image caption Люди приносять квіти і записки на місце вибуху в Стамбулі

Смертник, який підірвав себе в Стамбулі у суботу, належав до угруповання "Ісламська держава", заявив міністр внутрішніх справ Туреччини Ефкан Ала.

За словами міністра, смертника звали Мехмет Озтюрк.

Від вибуху в торговому районі Стамбула загинули четверо людей, в тому числі троє ізраїльтян, які мали також американське громадянство, та іранець. Поранень зазнали 36 людей, в тому числі 11 громадян Ізраїлю.

Труни з останками убитих ізраїльтян були відправлені на батьківщину вранці у неділю. Уряд Ізраїлю застеріг своїх громадян від поїздок до Туреччини.

"Ми встановили, що Мехмет Озтюрк, який народився 1992 року в Газінтепі, скоїв підлий напад у суботу в Стамбулі", - заявив глава МВС Туреччини на прес-конференції в Анкарі.

"Також встановлено, що він був членом угруповання "ІД", - додав Ефкан Ала.

Копирайт изображения AP
Image caption Тіла загиблих ізраїльтян відправили на батьківщину в неділю вранці

Туреччина належить до країн-учасниць міжнародної коаліції на чолі зі США, яка діє проти "ІД". Вона надає свою авіабазу Інджирлік літакам коаліції, які здійснюють нальоти на позиції джихадистів в Сирії та Іраку.

Туреччина не вперше стає мішенню нападів з боку бойовиків "ІД". У січні в результаті вибуху в Стамбулі загинули 12 німецьких туристів.

У жовтні 2015 року понад 100 людей загинули в Анкарі через подвійний напад бомбістів під час курдської ходи за мир.

Новини на цю ж тему