Фідель Кастро: слова Обами про примирення "приторні"

Копирайт изображения AFP

Екс-лідер Куби Фідель Кастро розкритикував візит до країни президента США Барака Обами у викривальному листі в державній газеті.

За словами Кастро, який десять років тому передав правління країною своєму брату Раулю, Куба не потребує подарунків "від імперії".

Він назвав слова Обами про примирення "приторними" і попередив, що вони можуть викликати серцевий напад.

У листі, який складається з 1500 тисячі слів, Фідель Кастро нагадав про вторгнення у 1961 році у затоку Свиней, під час якого підтримувані ЦРУ кубинські емігранти намагалися захопити владу на острові.

Історичний візит

Обама став першим президентом США, який відвідав Кубу після комуністичної революції у 1959 році. Його візит показав багатьом кубинцям прагнення США до покращення відносин з Гаваною.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Барак Обама провів на Кубі три дні

Після того, як країни оголосили про відновлення дипвідносин, було укладено низку угод, в тому числі комерційних.

Багато кубинців сподіваються, що їхня економіка отримає додатковий імпульс від подальшої відкритості та реформ, а також американських інвестицій.

Під час свого візиту на Кубу Барак Обама заявив про "новий день" у відносинах між США і Кубою і закликав скасувати 54-річне торгове ембарго проти Куби.

Барак Обама сказав президенту Раулю Кастро, що той не має боятися загрози ні з боку США, ні від "голосу кубинського народу".

При цьому Обама визнав, що у Куби і США є розбіжності через права людини.

Новини на цю ж тему