Суд відправив за ґрати суддю Бурана до 28 травня

олексій буран Копирайт изображения twitter nab ua

Солом'янський райсуд Києва обрав запобіжний захід щодо судді Малиновського райсуду Одеси Олексія Бурана.

Відповідно до рішення, пана Бурана триматимуть під вартою до 28 травня без права звільнення під заставу. Про це ВВС Україна повідомив прес-секретар суду Микола Мар'єв.

Своїм рішенням суд повністю задовольнив клопотання НАБУ.

У четвер Верховна Рада схвалила рішення про затримання і арешт Олексія Бурана.

Прямо у Верховній Раді після голосування суддю затримали співробітники НАБУ та доставили у СІЗО.

Стрілянина

В НАБУ розповідають, що суддя через посередника вимагав хабар у півмільйона гривень "для винесення певного судового рішення у цивільний справі про стягнення боргу".

29 березня детективи прийшли до нього з обшуком, представилися і повідомили, що мають ухвалу суду. Проте суддя відмовився відкривати двері.

"Суддя погрожував їм вогнепальною зброєю – зробив два постріли. У відповідь детективи зробили один попереджувальний постріл у повітря. Суддя залишив приміщення через вікно на другому поверсі", - розповіла речниця НАБУ Світлана Оліфіра.

Вона пояснила, що детективи не могли затримати суддю на місці події через суддівську недоторканість. Згодом його знайшли у лікарні. Він наніс собі тілесні ушкодження, розповіла речниця НАБУ.

Під час виступу у Раді суддя розповів свою версію подій його затримання. За його словами, він прийняв правоохоронців, які прийшли з обшуком, за грабіжників і вирішив чинити їм опір.

Але "куль у його пістолеті не було", заявив суддя і заперечив інформацію про спробу самогубства.

Новини на цю ж тему